REKLAMA

Kopacz: 30 mln zł w budżecie na 2016 r. na repatriację Polaków ze Wschodu

2015-09-28 20:51
publikacja
2015-09-28 20:51

W budżecie na 2016 r., który we wtorek ma przyjąć rząd, znajdzie się 30 mln zł na repatriację Polaków ze Wschodu - poinformowała w poniedziałek wieczorem premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała, że do końca kadencji powstanie program dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu.

fot. fot. Tomasz Urbanek / / EastNews

Premier zapewniła w rozmowie z TVP Info, że Polska pomaga Polakom ze Wschodu, niemniej potrzebna jest ustawa o repatriacji. Wyjaśniła, że ustawa taka nie przeszła przez parlament, bowiem nie znalazły się pieniądze dla samorządów, które mogłyby zaopiekować się Polakami wracającymi do Polski ze Wschodu.

Kopacz zapewniła, że podczas wtorkowego posiedzenia rząd zdecyduje o przeznaczeniu 30 mln zł w przyszłorocznym budżecie na program dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu. "Na jutrzejszej radzie ministrów, na której będziemy przyjmować budżet na rok 2016 r., z rezerwy prezesa rady ministrów, czyli z rezerwy ogólnej, będzie wyasygnowane 30 mln zł" - poinformowała.

Zaznaczyła, że chciałaby, by program ten realizowany był cyklicznie, przez kolejne lata. "Po to, żebyśmy dzisiaj mogli nie tylko mówić o tym, że opiekujemy się Polakami ze Wschodu, którzy chcieliby tu wrócić, ale realnie to robimy" - powiedziała.

Poinformowała, że "duży program" dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu zostanie przedstawiony jeszcze przed zakończeniem tej kadencji parlamentu. "I ten program będzie miał swoje odzwierciedlenie w finansowaniu w budżecie, który już przyjmiemy jutro na radzie ministrów" - dodała.(PAP)

mmu/ mow/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~wer
Polacy mają się cieszyć czy płakać. Szybkie lizanie wyborców przez Kopaczową i PO. Niech już będą wybory bo to się robi żałosne.
~Cruzoe
Obudzili się... niezbity dowód, że wybory powinny być co pół roku.

"Po wyborach to może być nawet za 7."

Boją się przegranej jak ognia, niewinny człowiek, może się bać ale na pewno nie tak.
~Cesa
Czekamy na nich już kilkanaście lat ! A tam piąte już pokolenie cierpi i tęskni do Ojczyzny. Ci najstarsi zesłańcy pomarli ich dzieci mają blisko 90 lat, wnuki po 60-tce... Boże, pozwól im wrócić do DOMU!!!
~Obserwator
Pani Premier znalazła pani pieniądze na podwyżki 2 mld złotych a dla polaków ze wschodu którzy tak wiele wycierpieli nie znalazła pani pieniędzy .To smutne ,że rząd nie dba o polaków, a przecież oni tęż są polską "Rodziną".Tak bardzo wielu chciało by być teraz z nami a rząd nie chce im pomóc
My Polska
Pani Premier znalazła pani pieniądze na podwyżki 2 mld złotych a dla polaków ze wschodu którzy tak wiele wycierpieli nie znalazła pani pieniędzy .To smutne ,że rząd nie dba o polaków, a przecież oni tęż są polską "Rodziną".Tak bardzo wielu chciało by być teraz z nami a rząd nie chce im pomóc
My Polska mamy obowiązek udzielić wszystkim polakom na rubieżach wschodnich pomocy w celu przesiedlenia wszystkich znajdujących się w potrzebie..To oni zmuszani byli do ciężkiej pracy w ZSRR,a teraz mamy szczególny obowiązek udzielić im wsparcia .
~spostrzegawczy
Imponujące tempo pracy 8 lat i nic. Za to są fachowcami w niespelnianiu wyborczych obietnic.
~mocarz
Na Polakach z Ukrainy nie da się zarobić, a na emigrantach z Afryki czy Bliskiego Wschodu, owszem. To co się dziwić, ze żydki kalkulują...
~dziadek_franek
Jak widać presja ma sens .
~Polak
Gówniane pieniądze - niech miesięczny koszt sprowadzenia Polaka wyniesie 2 tys zł to te "wielkie" miliony dają raptem liczbę 1000-15000 osób a ilu arabów sprowadzamy w pierwszym rzucie - 9tys x rodzina średnio 6 osobowa = 54 tysięcy ! Wstyd się rządzie .
~lili
POpa....cy przez 8 lat nie znależli pieniędzy żeby 80 rodzin polskich sprowadzić z Kazachstanu do Polski
~Polacy_za_granica
Poczekajmy jeszcze pare lat z tymi ustawami, nie spieszmy sie Pani Kopacz. Mlodzi Polacy na obczyznie beda zasymilowani i pogodzeni z losem, a starzy poumieraja do tego czasu.

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki