REKLAMA
PIT 2023

Kosiniak-Kamysz: Była intencja wprowadzenia dodatku 300 zł dla rodzin

2021-07-19 20:03
publikacja
2021-07-19 20:03

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w poniedziałek, że pod koniec rządów PO-PSL toczyły się "prace koncepcyjne" dotyczące wprowadzenia dodatku w wysokości 300 zł dla rodzin. Według niego ówczesnemu rządowi nie starczyło czasu, żeby zrealizować ten pomysł, czego - jak dodał - żałuje.

Kosiniak-Kamysz: Była intencja wprowadzenia dodatku 300 zł dla rodzin
Kosiniak-Kamysz: Była intencja wprowadzenia dodatku 300 zł dla rodzin
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Szef PSL został zapytany w poniedziałek w Polsat News o słowa lidera PO Donalda Tuska, który przekonywał na niedawnym spotkaniu z mieszkańcami Szczecina, że była premier Ewa Kopacz w czasie swego urzędowania miała projekt podobny do 500+, jednak nie zrealizowała go ze względu na kryzys finansowy.

Kosiniak-Kamysz - minister pracy i polityki społecznej w rządzie Kopacz - potwierdził, że w 2015 r. toczyły się "prace koncepcyjne" nad wprowadzeniem dodatku w wysokości 300 złotych dla rodzin. "Nie był to program 500+, mówiliśmy o 300 złotych, pracowaliśmy nad tym z ministrem Mateuszem Szczurkiem (ówczesnym ministrem finansów). Odbyła się nawet przy udziale Związku Dużych Rodzin 3+ konferencja w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, która ją organizowałem, wspólnie z ministrem Szczurkiem" - powiedział lider PSL.

Jak zaznaczył, był to wspólny pomysł PO i PSL, którego inicjatorem w dużej mierze był Związek Dużych Rodzin. "Chwilę wcześniej przyjęliśmy Kartę Dużej Rodziny, roczne urlopy macierzyńskie, (program) budowy żłobków, przedszkola za złotówkę. Wiele rzeczy się udało wspólnie, również z tym stowarzyszeniem, zrobić" - dodał Kosiniak-Kamysz.

Lider Stronnictwa tłumaczył, iż dodatku 300 złotych dla rodzin nie udało się wprowadzić, ponieważ wówczas Polska wychodziła wówczas z procedury nadmiernego deficytu po kryzysie ekonomicznym. "Wtedy udało mi się przeforsować 1000 złotych na każde dziecko, tzw. kosiniakowe i to zafunkcjonowało. Tutaj nie starczyło po prostu czasu i możliwości na tym etapie, w którym byliśmy z finansami publicznymi jeszcze w maju 2015 roku, w którym dopiero uwolniliśmy Polskę od procedury nadmiernego deficytu" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Według niego była szansa, że projekt zostałby zrealizowany w następnej kadencji parlamentarnej, jednak wówczas wybory wygrało PiS. "Była intencja wprowadzenia dodatku 300 złotych, były nad tym prace, wybory zmieniły władzę. Szkoda, że wtedy nie zrobiliśmy tego. Szkoda" - podkreślił szef ludowców.

autor: Marta Rawicz

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (27)

dodaj komentarz
kryzysio
Kurcze, przeczytałem podświadomie "intencja wprowadzenia podatku"...
ssmentek
Rany jacy oni są żałośni...
-_balu_-
Co jeszcze obiecasz? Co jeszcze dasz? Ja proponuje dzialaj probono i zrzeknij sie pensji i dodatkow na rzecz ubogich rodzin. Daj cos od siebie. "no dej!" . Kolejny jeb.... socjalista ze wspolnych pieniedzy do rozdawiania. Glupi wuj.
kris74keh
Za to nie było intencji jak zabieraliscie kochającym rodzicom ich dzieci z powodu biedy, żeby do każdego zabranego dziecka płacić ponad 2 tysiące złotych rodzinom zastępczym. Nikt nie pomyslał ,że można pomóc tym biedakom, bo lepiej było pokazać siłę.
kasa1979
tygrysie... ja cie prosze:))))
lorelie
jak słucham wypowiedzi poprzedniej ekipy to śmiać mi się chce. Dla polskiego dziecka około 140 EUR to " rozdawnictwo" a Tusk przyklepal zasiłki z UE na jednego nielegalnego imigranta w Hiszpanii 1200 EUR !!! miesięcznie!! na to kasę miał.
300_pala
Hiszpanii jest 15 procent bezrobocia. Po wielkim kryzysie w 2008. Bańka na developerce pękła. Nasz czeka to samo
ssmentek odpowiada 300_pala
Was czeka, jak się spakujecie i pojedziecie do Madrytu. Nasza władza jest mądrzejsza. Hiszpania np. nie posiada swojej narodowej waluty, którą mogła by dziś powolutku zdewaluować obniżając koszty pracy. A Polska posiada. Ci sami ludzie, którzy wieszczą wielkie nieszczęścia gospodarcze z powodu PiS chcą jednocześnie wprowadzenia euro.Was czeka, jak się spakujecie i pojedziecie do Madrytu. Nasza władza jest mądrzejsza. Hiszpania np. nie posiada swojej narodowej waluty, którą mogła by dziś powolutku zdewaluować obniżając koszty pracy. A Polska posiada. Ci sami ludzie, którzy wieszczą wielkie nieszczęścia gospodarcze z powodu PiS chcą jednocześnie wprowadzenia euro. Taka schizofrenia...
pstrzezek odpowiada ssmentek
"Nasza władza jest mądrzejsza" ;) Lepszego żartu dziś nie słyszałem
ssmentek odpowiada pstrzezek
Poczekaj na kabaret Tuska. Na pewno wyskoczy dzisiaj ;) Boki zrywać

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki