REKLAMA

Kontrahent Famuru domaga się od spółki ok. 28,8 mln euro

2021-06-16 16:56
publikacja
2021-06-16 16:56
Kontrahent Famuru domaga się od spółki ok. 28,8 mln euro
Kontrahent Famuru domaga się od spółki ok. 28,8 mln euro
/ materiały dla mediów

Spółka Polskie Maszyny Group wezwała Famur do zwrotu wpłaconych zaliczek na dostawę maszyn górniczych, wraz z karą umowną - podał Famur w komunikacie. Łączna wartość wezwania wynosi ok. 28,8 mln euro. Famur będzie podejmował wszelkie kroki prawne celem zabezpieczenia swoich interesów.

Roszczenie dotyczy realizacji umowy z listopada 2020 r., której przedmiotem jest dostawa maszyn górniczych przeznaczonych do eksploatacji na terytorium Federacji Rosyjskiej w kopalni węgla koksującego "Inaglinskij".

Jako powód wezwania kupujący wskazał brak dostarczenia certyfikatu zgodności lub deklaracji zgodności z wymaganiami "TR TS" na produkcję seryjną produktu.

Famur podał, że sprzęt został w całości dostarczony zgodnie z warunkami umowy i harmonogramem oraz zamontowany w kopalni u klienta rosyjskiego.

"Z powodu okoliczności niezależnych od emitenta, tj. zmian w procedurze wydawania certyfikatów, które jednostka certyfikująca musi stosować z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19 - o których to zmianach kupujący został poinformowany przez dostawcę - nie została jeszcze dostarczona część z wymaganych przy dostawie certyfikatów zgodności zgodnie z wymaganiami +TR TS+ dla seryjnej produkcji wyrobu" - napisano.

"Z informacji uzyskanych od jednostki certyfikującej procedura certyfikacji jest w ostatniej fazie, a brakujące certyfikaty zostaną przekazane najpóźniej do końca czerwca 2021 r." - dodano.

Famur wskazał, że nie zgadza się z wezwaniem kupującego i będzie podejmował wszelkie kroki prawne celem zabezpieczenia swoich interesów i skutecznego zakwestionowania roszczeń. Spółka rozpoczęła również procedurę negocjacyjną celem polubownego załatwienia spornych kwestii. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki