REKLAMA

Koniec z upomnieniami. Resort zdrowia straszy realnymi karami

2021-10-22 18:32
publikacja
2021-10-22 18:32
Koniec z upomnieniami. Resort zdrowia straszy realnymi karami
Koniec z upomnieniami. Resort zdrowia straszy realnymi karami
fot. Bee Bonnet / / Shutterstock

Jeśli dynamika zakażeń w kolejnym tygodniu będzie tak samo wysoka, jak w tym, to będzie trzeba zrewidować prognozy, co oznacza m.in. wzmocnienie kontrolowalności maseczek w środkach transportu, w galeriach handlowych; większą liczbę patroli oraz zmianę polityki dotyczącej mandatów - nie będą stosowane upomnienia, tylko realne kary - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W piątek w Radiu Zet Niedzielski zaznaczył, że obecna sytuacja pandemiczna pomimo tego, iż tygodniowa liczba zakażeń dwukrotnie wzrosła, a liczba hospitalizacji przekroczyła 4 tys., to porównując do zeszłego roku, jest o wiele lepsza niż w ubiegłym roku. " Wtedy było 15 tys. zakażeń, 10 tys. osób w szpitalach"- dodał.

Szef resortu pytany, czy to nie jest odpowiedni moment, by zacząć zaostrzać obostrzenia, odpowiedział: "będziemy patrzeć na najbliższy tydzień ze szczególną uwagą".

Dodał, że pod koniec października, według prognoz, miało być ok. 5 tys. przypadków zakażeń COVID-19. Natomiast pod koniec listopada prognozowana liczba zakażeń miała wynosić 7-15 tys., a pod koniec grudnia 7-12 tys., bo to apogeum przewidywane było na początek grudnia.

Zaznaczył jednak, że jeśli dynamika zakażeń w kolejnym tygodniu będzie tak samo wysoka, jak w tym, to będzie trzeba zrewidować prognozy, co oznacza m.in. wzmocnienie kontrolowalności maseczek w środkach transportu, w galeriach handlowych; większą liczbę patroli oraz zmianę polityki dotyczącej mandatów - nie będą stosowane upomnienia, tylko realne kary.

"Zresztą ten system w woj. lubelskim i woj. podlaskim, gdzie ta sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza, już zaczyna działać" - dodał minister.

"Teraz jest 5700 zakażeń więc dyscyplina musi wrócić - zaczniemy od egzekwowania nakazów, które obowiązują. Zanim wprowadzimy kolejne restrykcje, zacznijmy stosować się do obecnie obowiązujących zasad" - powiedział.

Niedzielski pytany o przywileje dla osób zaszczepionych wskazał, że zaszczepieni w Polsce już są uprzywilejowane, bo m.in. nie podlegają kwarantnnie oraz nie są wliczani w limit osób w pomieszczeniach zamkniętych.

Dodał, że "nie może być tak, że osoby zaszczepione nadal będą ponosiły konsekwencje". (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (24)

dodaj komentarz
marekpoznan
Następny etap to 3 miesiące więzienia dla tych co nie mają przynajmniej siedemnastej dawki wzmacniającej.
arzab
Jaki dobry pan - zaszczepionym dał jako przywilej to co im konstytucja gwarantuje ! O jaki to dobry pan !
langdon25
Wystarczy wybrać się do galerii handlowej czy ikei - 30% ludzi łazi bez masek i nikt z ochrony czy policji nie reaguje.

Bez masek przeważnie łażą wytatuowani gogusie z wyrazem twarzy mówiącym że gdzieś zgubili rozum i ciagle go szukają , ich wybotoxowane panny z instagrama, młodzież wiejska z rodzicami i elektorat pis.
kenn
"30% ludzi łazi bez masek i nikt z ochrony czy policji nie reaguje"

- mam mieszane uczucia, bo chciałbym tym 30% pogratulować, ale u mnie to 80% jest bez masek, więc w sumie to gratuluję ludziom w moim mieście bardziej ;)
eagleeye
Ci którzy przyjęli infekcje preparatem medycznym o nie znanym składzie są już straceni.

Przyjmując ten specyfik w gratis otrzymali brak możliwości logicznego myślenia. Wystarczy ze TV lub net im dogra odpowiedni przekaz i kuniec.

Uwierzą w wszystko co im powiedzą i zobaczą.

To był ten główny
Ci którzy przyjęli infekcje preparatem medycznym o nie znanym składzie są już straceni.

Przyjmując ten specyfik w gratis otrzymali brak możliwości logicznego myślenia. Wystarczy ze TV lub net im dogra odpowiedni przekaz i kuniec.

Uwierzą w wszystko co im powiedzą i zobaczą.

To był ten główny cel aby jak najwięcej umysłów otępić tym specyfikiem.
samsza
Trzeba spełnić prośbę i realnie uruchomić Norymbergę 2.0, prawo musi być egzekwowane.
wwojtekw
Najpierw podajcie na podstawie jakiego prawa wprowadzacie te obostrzenia, które są teraz i które były wcześniej.
kenn
Bezprawie i niszczenie gospodarki przez rząd w wyniku "epidemicznych" regulacji:

https://www.youtube.com/watch?v=BEJlFb_sa-E&t=439
innowierca
To niesamowite zjawisko jak po ogloszenia lockdawnu przez malutka Lotwe, zawrzalo w mediach w calej EU w dniu nastepnym, i przez kilka kolejnych dni retoryka restrykcji i straszenie lockdawnami pojawila sie wlasciwie od razu.Doszlo nawet do wypowiedzi politykow w krajach w stylu "jak chcecie miec normalne swieta to sie zaszczepcie To niesamowite zjawisko jak po ogloszenia lockdawnu przez malutka Lotwe, zawrzalo w mediach w calej EU w dniu nastepnym, i przez kilka kolejnych dni retoryka restrykcji i straszenie lockdawnami pojawila sie wlasciwie od razu.Doszlo nawet do wypowiedzi politykow w krajach w stylu "jak chcecie miec normalne swieta to sie zaszczepcie 3 dawka".A dobrze jest pamietac, ze Lotwa to kraj w ktorym najwazniejsze stanowiska polityczne pelnia osoby ktore sa na liscie plac korporacji.
Znaczy wartosc Lotwy, czyli wszystko co ten kraj posiada, lacznie z cala zabudowa i tym co posiadaja wszyscy obywatele, moze byc nabyta przez najbogatsze osoby, lub firmy na swiecie.
langdon25
O dwa miesiące znów za późno .

Każda twarz bez maseczki w przestrzeni zamkniętej powinna być karana mandatem , a twarz niezaszczepionych dwoma mandatami .

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki