Klub PO przyjął nową nazwę - Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska

Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska ma być początkiem integracji całego środowiska Koalicji Obywatelskiej; zaproszenie dla pozostałych członków Nowoczesnej, w tym dla Katarzyny Lubnauer jest aktualne - liczymy na pozytywną odpowiedź - powiedział poseł Sławomir Neumann (PO).

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

W środę klub PO przyjął nową nazwę - Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego siedmiu posłów Nowoczesnej; Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa zostali wiceszefami klubu.

Do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej dołączy 8 posłów Nowoczesnej; oprócz Kamili-Gasiuk-Pihowicz, Marka Sowy, Michała Jarosa, Piotra Misiły, Piotra Kobylińskiego, Kornelii Wróblewskiej, także Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski.

Po przyłączeniu się 8 posłów Nowoczesnej do nowego klubu - klub Nowoczesnej przestaje istnieć, gdyż nie będzie miał wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

Neumann na briefingu prasowym w Sejmie podkreślił, że Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska "ma być początkiem integracji całego środowiska Koalicji Obywatelskiej".

Jak dodał, początkiem tej integracji jest przyjęcie do nowego klubu siedmiu posłów Nowoczesnej, którzy chcą - jak wskazał - razem "integrować środowisko Koalicji Obywatelskiej, kluby w parlamencie, w sejmikach, w radach powiatów, radach miast czy gmin".

Zdaniem Neumanna, to pierwszy krok, żeby integracja Koalicji Obywatelskiej "stała się faktem". Zaznaczył jednocześnie, że jest to początek, a nie koniec integracji.

Polityk oświadczył, że oferta i zaproszenie dla pozostałych członków Nowoczesnej, w tym dla szefowej partii Katarzyny Lubnauer - jest "aktualne i otwarte". "Liczymy na pozytywną odpowiedź" - podkreślił Neumann.

Schetyna: wspólny klub PO-KO pokaże gwarancję dobrej współpracy

Wspólny klub Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej pokaże gwarancję dobrej współpracy - powiedział w środę szef PO Grzegorz Schetyna. Powiedział też, że drzwi do klubu są "szeroko otwarte".

W środę klub PO przyjął nową nazwę - Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączy do niego ośmiu posłów Nowoczesnej; Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa zostali wiceszefami klubu.

Schetyna na briefingu prasowym dziękował posłom Nowoczesnej, którzy - jak mówił - "twardo walczyli w klubie Nowoczesnej, o to żeby zintegrować, żeby być razem, żebyśmy mogli nasze kluby i nasze aktywności połączyć".

Lider PO powiedział też, że drzwi do PO "są szeroko otwarte". "Prosimy i apelujemy, żeby być razem, żeby budować razem nową jakość polskiej polityki" - podkreślił.

"Wiemy, że ten wspólny, nowy klub PO-KO to klub, który da szansę i pokaże gwarancję dobrej współpracy. Będziemy dobrze, uczciwie pracować tutaj w parlamencie, będziemy przygotowywać skuteczną koalicję w wyborach europejskich i w wyborach parlamentarnych" - oświadczył Schetyna.

Gasiuk-Pihowicz: głównym wyzwaniem - walka z PiS i dlatego powstał klub PO-Koalicja Obywatelska

Dzisiaj głównym wyzwaniem jest walka z PiS i w tej walce musimy działać wspólnie; dlatego w polskim parlamencie powstał klub Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska - podkreśliła w środę Kamila Gasiuk-Pihowicz, która przeszła do nowego klubu.

Gasiuk-Pihowicz, która była szefową klubu Nowoczesnej, zaznaczyła, że powstanie klubu PO-KO, to "kolejny krok na najważniejszej drodze do najważniejszego celu, jakim jest odsunięcie PiS od władzy i zakończenie tego koszmaru polskiej demokracji jakim są rządy PiS".

"Dzisiaj głównym wyzwaniem jest walka z PiS i w tej walce musimy działać wspólnie. Dlatego dzisiaj powstał wspólny klub Koalicji Obywatelskiej w polskim parlamencie" - podkreśliła posłanka. Jak zaznaczyła, ta współpraca i wspólne kluby istnieją już na poziomie gminnym, powiatowym, na poziomie sejmików wojewódzkich i dzisiaj powstał wspólny klub Koalicji Obywatelskiej.

"Wiemy, że w Nowoczesnej są osoby, które chciałyby iść bardziej samotną drogą w nadchodzących wyborach. Wiemy, że są osoby, które widzą swoją przyszłość polityczną w projektach, które dopiero powstają, mówią o tym otwarcie. Ale wszystkich, którzy chcą wzmacniać Koalicję Obywatelską poprzez wspólny klub zapraszamy do współpracy. Będziemy do niej zachęcać i przekonywać" - oświadczyła Gasiuk-Pihowicz.

Jak dodała, "drzwi do wzmacniania szyldu Koalicji Obywatelskiej poprzez wspólny klub w polskim parlamencie są dla wszystkich szeroko otwarte".

W statucie Nowoczesnej istnieje zapis, że jeżeli ktoś rezygnuje z członkostwa w klubie automatycznie wygasa jego członkostwo w partii. (PAP)

autorzy: Marzena Kozłowska, Marta Rawicz, Anna Tustanowska

amt/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 lelo1949

Schetyn ciągnie PO w bagno

! Odpowiedz
3 5 lelo1949

Głosy z N przejdą na Kukiz15,POKO zyskają 2%,Teraz 3%,PSL 4%SLD 7% Kukiz15 8%PIS 42% ze zdecydowaną większością w sejmie ok 300 posłów ,dobrze myślą

! Odpowiedz
3 14 makarena

Proponuje GO-GO też ładnie brzmi i jeszcze lepiej sie kojarzy.........

! Odpowiedz
0 22 lelo1949

Według statutu N,opuszczając klub automatycznie przestają być posłami N

! Odpowiedz
4 82 janek43

pamiętam jak powstawała Nowoczesna i obiecywali że są przeciwko PO bo oni wszystko robili źle. Na przykład przez nich zegar długu przy stacji metra Centrum gnał jak szalony. Nowoczesna okazała się jednym wielkim oszustwem tak jak Macron we Francji dlatego nie dajcie się nabrać na kolejne ściemy Petru i innych garniturkowych cwaniaków bo oni ostatecznie zrobią to samo przyłączą się do PO. Dlatego wolę już Kaczyńskiego przynajmniej nie ściemnia i oprócz niego nikt inny nie przeszedł 96 marszy przez 96 miesięcy. Dalibyście tak rade? Bo i ja bym nie dał rady.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 80 sloneczkodzg

Jeżeli PO + KO nie przedstawi konkretnego programu gospodarczego na następne wybory parlamentarne to te partie znikną lu zmienią nazwę na Go Go ( rodzaj klubu nocnego ) . Nic innego jak tylko szczekanie na PIS nie pomoże .

! Odpowiedz
3 99 antypropaganda

Towarzysze z POKO KOKO mówią że "głównym wyzwaniem - walka z PiS". Nic innego nie potrafią robić tylko walczyć z PIS, więc walczą z PIS. Bardzo ideowy i rozbudowany ten ich program polityczny.

! Odpowiedz
3 63 grzegorzkubik

Już niebawem Nowoczesnej nie będzie. Odpada jedna partia z koalicji antyPISowskiej:)) Hahahaha:)) Brawo PO. Teraz czas na eliminację PSL-u:))

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil