Kaczyński ponownie opowiedział się za lustracją dziennikarzy

Jarosław Kaczyński ponownie opowiedział się za lustracją dziennikarzy. Premier przekonywał na konferencji prasowej, że treść programów telewizyjnych ma bardzo ścisły związek z pochodzeniem danej stacji. Zdaniem szefa rządu, obywatele mają prawo wiedzieć dlaczego poszczególne programy wygladają tak, a nie inaczej.

Jarosław Kaczyński powiedział, że gdyby to od niego zależało - wszystkie telewizje musiałyby codziennie pokazywać informacje na temat swojego pochodzenia. Wtedy obywatele - jego zdaniem - lepiej by rozumieli, co się w tych stacjach dzieje. Odnosząc się do wywiadu dla dzisiejszej "Rzeczpospolitej", premier podkreślił, że nie chce wojny z mediami.

Jarosław Kaczyński powiedział w rozmowie z dziennikiem, że to najgorsza część PRL-u tworzyła media trzeciej RP, ludzie, o których Jerzy Urban mówił, że świetnie nadawaliby się do oddziałów najgorszych propagandystów.

Przeciwko tej wypowiedzi premiera zaprotestowała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, skupiająca między innymi, właścicieli stacji TVN, Polsat i Radiozet. W ich oświadczeniu czytamy, że podobne zarzuty są nieprawdziwe i obraźliwe - zarówno dla nadawców, jak i ich odbiorców. "Prywatne media elektroniczne istnieją w Polsce od 16 lat i są jedną z podstawowych zdobyczy demokracji. Wcześniej, w okresie PRL-u, obowiązywał państwowy monopol, cenzura i partyjna propaganda. Wyrażamy przekonanie, że powrót do praktyk z tamtych czasów jest już niemożliwy - zarówno ze strony rządzących, jak i stacji radiowych i telewizyjnych, a także portali internetowych" - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil