KAS ze Śląska przejęła nielegalne papierosy i tytoń warte prawie milion złotych

709 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 1,2 tony tytoniu i suszu tytoniowego przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ze Śląska. Nielegalny towar, wart prawie milion zł, był przechowywany w Mysłowicach.

Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach przekazała w środę PAP, że duże ilości papierosów funkcjonariusze KAS znaleźli w kilku garażach i pomieszczeniach gospodarczych w różnych częściach Mysłowic.

"Cześć z nich to papierosy przemycone zza wschodniej granicy, oznaczone ukraińskimi i białoruskimi banderolami. W dwóch pojazdach funkcjonariusze KAS zabezpieczyli dodatkowo ponad 680 kg tytoniu oraz blisko 540 kg suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia. W wyniku dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli pod Kłobuckiem maszyny do suszenia i cięcia liści tytoniu" - poinformowała Kmiecik.

Wartość przejętego towaru KAS szacuje na ponad 980 tys. zł. Wraz z maszynami do cięcia i suszenia tytoniu trafił już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że nielegalnym procederem zajmowali się trzej mężczyźni w średnim wieku. Zostały im już postawione zarzuty prokuratorskie, a na poczet grożących kar został zabezpieczony wysokiej klasy samochód osobowy. Sprawa ma charakter rozwojowy" - zaznaczyła Kmiecik.

KAS przypomina, że nabywanie czy przechowywanie wyrobów tytoniowych lub alkoholowych bez polskich znaków akcyzy jest przestępstwem, za które grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil