Jujubee, katowicki deweloper gier, wspólnie ze swoim rosyjskim wydawcą podjęli decyzję, że premiera gry "Realpolitiks" na urządzenia stacjonarne nastąpi w lutym 2017 roku. W drugiej połowie 2017 r. Jujubee planuje premierę przygodowo-dokumentalnej gry "Kursk" - podała spółka w komunikacie prasowym.
Jujubee poinformowało także, że "Realpolitiks", którego globalnym wydawcą jest rosyjski 1C Publishing EU, doczeka się wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Ma trafić ona na rynek w pierwszej połowie 2017 roku.
"Realpolitiks" to gra strategiczna, która umożliwi odbiorcom wcielenie się w rolę przywódcy jakiegokolwiek współczesnego państwa i zmierzenie się z podobnymi wyzwaniami, przed jakimi stają wielcy tego świata.
Planowana na drugą połowę roku gra "Kursk" to największy tytuł katowickiego studia. Gra wyjdzie jednocześnie na komputery PC, Mac oraz konsole PS4 i XboxOne. Wcześniej spółka musi wybrać wydawcę gry.

"Czas działa na naszą korzyść. Czym bardziej zaawansowana gra, tym nasza pozycja negocjacyjna rośnie, a zależy nam na dobrej promocji i wersji pudełkowej, która to ostatnia wymaga sporych nakładów" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Jujubee dodaje Michał Stępień.(PAP)
gsu/ asa/




























































