REKLAMA

Jeden z najważniejszych przywódców ISIS zlikwidowany przez amerykańskie służby

2022-07-12 17:41
publikacja
2022-07-12 17:41
Jeden z najważniejszych przywódców ISIS zlikwidowany przez amerykańskie służby
Jeden z najważniejszych przywódców ISIS zlikwidowany przez amerykańskie służby
fot. Islamic State Media / / Islamic State Media

Siły zbrojne USA poinformowały we wtorek, że w ataku drona zabiły na północnym zachodzie Syrii jednego z pięciu najważniejszych przywódców Państwa Islamskiego (IS) Mahera al-Agala, który był odpowiedzialny za operacje IS "poza Irakiem oraz w Syrii".

Centralne dowództwo sił USA podało w komunikacie, że w ataku drona poważnie ranny został też współpracownik al-Agala. "Operacja ta była poprzedzona długotrwałym planowaniem, które miało na celu zapewnienie jej skutecznej realizacji. Wstępna analiza wskazuje na to, że nie było ofiar cywilnych" - głosi oświadczenie.

Jak pisze Reuters, zabicie kolejnego przywódcy IS utrudni tej organizacji przegrupowanie się po utracie znacznych terytoriów.

W lutym ówczesny przywódca Państwa Islamskiego (IS) Abu Ibrahim al-Haszemi al-Kurajszi wysadził się w powietrze, zabijając m.in. swoją żonę i dzieci, gdy groziło mu pojmanie przez amerykańskie siły specjalne w syryjskiej prowincji Idlib.

Al-Kurajszi przejął przywództwo nad IS w 2019 roku, gdy amerykańskie siły specjalne zabiły jego poprzednika Abu Bakra al-Bagdadiego, również w syryjskiej prowincji Idlib. (PAP)

fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki