Jaguar Land Rover chce wybudować w Wielkiej Brytanii fabrykę samochodów elektrycznych

Jaguar Land Rover planuje wybudować w Wielkiej Brytanii fabrykę samochodów elektrycznych - podała w piątek agencja Reutera. Dwa dni temu władze w Londynie obiecały 390 mln funtów w ramach funduszu na rzecz wspierania przyjaznej dla środowiska technologii.

(Jaguar)

"Chcemy budować nasze samochody elektryczne w (hrabstwie) West Midlands, czyli w miejscu, gdzie projektujemy (nasze auta)" - powiedział szef firmy Ralf Speth na czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.

Speth mówił we wrześniu br. Reutersowi, że Jaguar Land Rover dostrzega potrzebę budowy baterii i samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Potrzebuje jednak do tego odpowiednich warunków, które muszą zagwarantować władze w Londynie. Dodał, że przemysł powinien też współpracować z lokalnymi uczelniami.

Jak zwraca uwagę Reuters, realizacja inwestycji Jaguar Land Rovera byłaby ważnym impulsem dla krajowego przemysłu motoryzacyjnego w obliczu Brexitu. Wcześniej japoński koncern Nissan ogłosił, że w swojej brytyjskiej fabryce będzie budował dwa nowe modele samochodów.

Jaguar Land Rover chce, aby do końca dekady połowa ich samochodów była oferowana w wersji z silnikami elektrycznymi. Pierwszy tego typu pojazd producent pokazał wcześniej w tym miesiącu na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. (PAP)

lm/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~silvio_gesel

A jak mówiłem, że tani funt napędzi eksport i inwestycje to dostałem odpowiedź, że UK nie ma swoich eksporterów.

! Odpowiedz
0 0 ~rei

Połowa modeli czy połowa sztuk?

! Odpowiedz
0 8 ~zez

Jaguar Land Rover w 2008 r. został kupiony przez Hindusów z korporacji Tata Motors. Więc Jaguar jest tak brytyjski jak polska jest fabryka Fiata w Tychach

! Odpowiedz
0 2 ~Dżejms

To może pora na podobną akcję u nas ale dla nas? Stawiamy ze dwie fabryki za pieniądze z obligacji korpo ujemnie oprocentowanych a skupuje NBP. Inni mogą a my nie? No i wieśwagenowi z 10 miliardów kary za fałsze. Ale nie - dadzą dotację Mercedesowi. To świadczy że okupacji ciąg dalszy a zmina pozorna.

! Odpowiedz
1 5 ~StanRS

I kto ci ten samochód elektryczny zaprojektuje i wdroży do produkcji??? Jak polski przemysł w kraju gdzie jest 14 politechnik nie potrafi wyprodukować nawet skutera.

! Odpowiedz
0 2 ~Dżejms odpowiada ~StanRS

Samochód gotowy zaprojektowany już jakiś czas temu (ze dwa lata? nie pamiętam). Nikt nie wdraża do produkcji. Tubylcy są od przykręcania dekli w obcych fabrykach - to widać. Dobra zmiana to żadna zmiana - też widać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia