REKLAMA

Jaguar Land Rover chce wybudować w Wielkiej Brytanii fabrykę samochodów elektrycznych

2016-11-25 14:30
publikacja
2016-11-25 14:30

Jaguar Land Rover planuje wybudować w Wielkiej Brytanii fabrykę samochodów elektrycznych - podała w piątek agencja Reutera. Dwa dni temu władze w Londynie obiecały 390 mln funtów w ramach funduszu na rzecz wspierania przyjaznej dla środowiska technologii.

fot. / / Jaguar

"Chcemy budować nasze samochody elektryczne w (hrabstwie) West Midlands, czyli w miejscu, gdzie projektujemy (nasze auta)" - powiedział szef firmy Ralf Speth na czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.

Speth mówił we wrześniu br. Reutersowi, że Jaguar Land Rover dostrzega potrzebę budowy baterii i samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Potrzebuje jednak do tego odpowiednich warunków, które muszą zagwarantować władze w Londynie. Dodał, że przemysł powinien też współpracować z lokalnymi uczelniami.

Jak zwraca uwagę Reuters, realizacja inwestycji Jaguar Land Rovera byłaby ważnym impulsem dla krajowego przemysłu motoryzacyjnego w obliczu Brexitu. Wcześniej japoński koncern Nissan ogłosił, że w swojej brytyjskiej fabryce będzie budował dwa nowe modele samochodów.

Jaguar Land Rover chce, aby do końca dekady połowa ich samochodów była oferowana w wersji z silnikami elektrycznymi. Pierwszy tego typu pojazd producent pokazał wcześniej w tym miesiącu na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. (PAP)

lm/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~silvio_gesel
A jak mówiłem, że tani funt napędzi eksport i inwestycje to dostałem odpowiedź, że UK nie ma swoich eksporterów.
~rei
Połowa modeli czy połowa sztuk?
~zez
Jaguar Land Rover w 2008 r. został kupiony przez Hindusów z korporacji Tata Motors. Więc Jaguar jest tak brytyjski jak polska jest fabryka Fiata w Tychach
~Dżejms
To może pora na podobną akcję u nas ale dla nas? Stawiamy ze dwie fabryki za pieniądze z obligacji korpo ujemnie oprocentowanych a skupuje NBP. Inni mogą a my nie? No i wieśwagenowi z 10 miliardów kary za fałsze. Ale nie - dadzą dotację Mercedesowi. To świadczy że okupacji ciąg dalszy a zmina pozorna.
~StanRS
I kto ci ten samochód elektryczny zaprojektuje i wdroży do produkcji??? Jak polski przemysł w kraju gdzie jest 14 politechnik nie potrafi wyprodukować nawet skutera.
~Dżejms odpowiada ~StanRS
Samochód gotowy zaprojektowany już jakiś czas temu (ze dwa lata? nie pamiętam). Nikt nie wdraża do produkcji. Tubylcy są od przykręcania dekli w obcych fabrykach - to widać. Dobra zmiana to żadna zmiana - też widać.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki