REKLAMA

Media: Iwona Duda złoży rezygnację z funkcji prezesa PKO BP

2022-08-08 17:56, akt.2022-08-08 18:22
publikacja
2022-08-08 17:56
aktualizacja
2022-08-08 18:22
Media: Iwona Duda złoży rezygnację z funkcji prezesa PKO BP
Media: Iwona Duda złoży rezygnację z funkcji prezesa PKO BP
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Prezes PKO BP Iwona Duda ma złożyć rezygnację ze sprawowanej funkcji podczas wtorkowego posiedzenia rady nadzorczej - poinformowało Radio Zet, nie podając źródła.

"Z trzech kandydatów do fotela prezesa największe szanse na zastąpienie Dudy ma dotychczasowy wiceprezes Maks Kraczkowski" - podało Radio Zet.

Duda jest w zarządzie banku od października 2021 r. Prezesem zarządu jest od 26 stycznia 2022 r., wcześniej jako wiceprezes kierowała pracami zarządu. Od maja 2020 r. pełniła w zarządzie Alior Banku funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pracami zarządu, a od 4 marca br. funkcję prezesa Alior Banku.

Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Pełniła funkcję doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. Odznaczona odznaką honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”. W latach 2006-2008 była zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej jako pełnomocnik prezesa Rady Ministrów tworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełniła także funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego.

Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filara systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych. Wcześniej zajmowała się zagadnieniami długu publicznego w Ministerstwie Finansów oraz była związana z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej.

Pełniła liczne funkcje w instytucjach rynku finansowego, m.in. jako zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego, członek Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, zastępca członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy Narodowym Banku Polskim oraz członek Rady Nadzorczej PTE PZU SA.

Z wykształcenia jest ekonomistką. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ukończyła również Studium dla Doradcy Inwestycyjnego – Analityka Papierów Wartościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka publikacji eksperckich poświęconych rynkowi finansowemu oraz systemowi emerytalnemu. Odbyła szereg zawodowych staży zagranicznych w USA oraz w organach administracji centralnej i rządowej w Niemczech

doa/ asa/

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
jarunia
Inteligentny amerykański odkurzacz ja namierzył
baibina
Iwona, szybciej te wypowiedzenie składaj! Siostrzeńcy Joachima już na twoje miejsce czekają! No Ile można czekać Iwona naprawde...
anty12
Sasin geniusz pewnie będzie na jej miejsce.
ptokbentoniczny2
Ciekawe ile odprawy dostanie.
marok
Na pewno nie tyle ile za POprzedniej władzy. PIS skończył z praktyką gigantycznych odpraw w spółkach skarbu państwa, które były kultywowane za czasów rządu PO-PSL. Patrz "ustawa kominowa".
miston
CV Pani Prezes Iwony Dudy jest bardzo dobre. Jakie kwalifikacje ma Pan Maks Kaczkowski?
enthe
Żadnych. Wystarczy, że należy do reżimowej partii PiS. Jak czytamy na stronie internetowej PKO BP:
"Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał dyplom Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie oraz ukończył Advanced Management Program 194 na Harvard Business School.

Był
Żadnych. Wystarczy, że należy do reżimowej partii PiS. Jak czytamy na stronie internetowej PKO BP:
"Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał dyplom Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie oraz ukończył Advanced Management Program 194 na Harvard Business School.

Był posłem na Sejm V, VI, VII, VIII kadencji. Jako parlamentarzysta zajmował się głównie tematyką gospodarczą i rynku finansowego. Był przewodniczącym i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki (2005–2006, 2007–2015), członkiem sejmowej Komisji Ustawodawczej (2005–2011, 2015-2016). W latach 2015-2016 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Ma wieloletnie doświadczenie w stanowieniu prawa i znajomość zagadnień gospodarczych w skali krajowej oraz międzynarodowej.

Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KREDOBANK S.A. W związku ze zmianami struktur organizacyjnych od 2 września 2019 roku pełni również nadzór biznesowy nad działalnością spółki KREDOBANK S.A."
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
xqwztsa
Najgorszy bank świata. Mistrzowie pobierania opłat za nieistniejące rzeczy. Omijać szerokim łukiem. Składam wszystkim akcjonariuszom gratulacje.
pralkaboga
a to ciekawe :) najgorszy powiadasz? jakos marże na hipoteke mają najmniejsze. aplikacja mobilna dziala bez problemu. wnioski o wakacje kredytowe poszly sprawnie, obsluga przez telefon tez jest bardzo dobra. wydaje mi sie ze problem jest gdzie indziej. ktos tu po prostu jest glupi :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki