REKLAMA

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie wystąpi o 80 mln zł wsparcia

2016-05-31 14:48
publikacja
2016-05-31 14:48
Instytut Matki i Dziecka w Warszawie wystąpi o 80 mln zł wsparcia
Instytut Matki i Dziecka w Warszawie wystąpi o 80 mln zł wsparcia
fot. f/2sumicron / / YAY Foto

Stołeczny Instytut Matki i Dziecka wystąpi o 80 mln zł wsparcia z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców; wniosek jest gotowy, zostanie złożony w tym tygodniu - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka placówki Dorota Kleszczewska. Zapewniła, że sytuacja Instytutu jest stabilna.

Instytut Matki i Dziecka (IMiD) jest jednym z trzech instytutów borykających się z problemami finansowymi, dla których przewidziano pomoc z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. Pożyczki w wysokości 100 mln zł trafiły już do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", gdzie od tygodnia trwa strajk pielęgniarek. Było to możliwe dzięki zmianie rozporządzenia w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną. Warunkiem było wdrożenie działań naprawczych.

Kleszczewska powiedziała PAP, że sytuacja IMiD jest stabilna, bilans finansowy od kilku lat oscyluje wokół zera. Instytut ma zadłużenie, ale ostatni rok zakończył się na "lekkim plusie".

Rzeczniczka poinformowała, że Instytut będzie ubiegał się o wsparcie z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców, został już przygotowany wniosek w tej sprawie, który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Naukową IMiD.

Instytut złoży wniosek w tym tygodniu, będzie ubiegał się o 80 mln zł. "Około połowy jest na zobowiązania, to jest nie tylko zadłużenie, które narosło w ciągu lat, ale też na zobowiązania inwestycyjne - remonty i dostosowanie pomieszczeń" - powiedziała Kleszczewska.

Zapewniła, że placówka nie ma problemów z kwestiami zatrudnienia i nie pozostaje w żadnym sporze zbiorowym, ze związkami zawodowymi jest zawarte porozumienie.(PAP)

kos/ akw/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki