REKLAMA

Inspekcja Transportu będzie mierzyć kierowcom ciśnienie

2012-12-17 15:32
publikacja
2012-12-17 15:32
Najpierw kontrola stanu technicznego samochodu, a potem pomiar ciśnienia. Inspekcja Transportu Drogowego rozpocznie w najbliższy weekend akcję, podczas której każdy kierowca samochodu ciężarowego będzie mógł zmierzyć ciśnienie krwi. W miejscu kontroli zostanie podstawiony specjalny autokar, w którym będą się odbywać badania. Rzecznik Inspekcji Alvin Gajadhur jest przekonany, że nowy pomysł spotka się z życzliwym przyjęciem wśród kierowców.

Zaznacza, że zawodowi kierowcy przechodzą regularne badania lekarskie. Jednak pomiar ciśnienia tętniczego przy okazji kontroli drogowej, może pomóc wykryć nadciśnienie tętnicze w tej grupie.

Przeprowadzające pomiary ciśnienia krwi pielęgniarki udzielą kierowcom informacji na temat profilaktyki chorób układu krążenia. Na punkcie kontrolnym będą rozdawane również materiały edukacyjne i słodkie upominki. Celem akcji jest nakłonienie kierujących pojazdami do troski o własne zdrowie i zwiększenie ich świadomości na temat ryzyka związanego ze zdarzeniami sercowo-naczyniowymi, takimi jak zawał serca czy udar mózgu, które mogą ich zaskoczyć nawet podczas jazdy.

Akcja jest prowadzona w ramach kampanii społecznej "Ciśnienie Na Życie". Badania będą prowadzone także w 2013 roku.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/skŹródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~judex
"Słodkie upominki" dla osób ewentualnie dotkniętych nadciśnieniem tętniczym to jeden z firmowych żartów Zielonej Wyspy? Czy może dyskretna metoda zmniejszenia pogłowia wyspiarzy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki