Ikea wprowadza tzw. cichy dzień

Krakowska Ikea wprowadza „ciche wtorki” - bez muzyki i reklam, za to z przyciemnionymi światłami oraz strefą przeznaczoną do wyciszenia. Inicjatywa ma podwyższyć komfort zakupów u osób cierpiących na autyzm.

Ikea wspiera osoby z autyzmem - wprowadza tzn. cichy dzień
Ikea wspiera osoby z autyzmem - wprowadza tzn. cichy dzień (krakow.pl)

Ikea w Krakowie dołączyła do sklepów podwyższających komfort zakupów dla osób cierpiących na spektrum autyzmu. W sklepie wprowadzony został tzw. cichy dzień. Co tydzień we wtorek w całym sklepie przyciemnione zostaną światła, zamilkną reklamy i zgaśnie muzyka. Dodatkowo Ikea udostępni w tym dniu kasę uprzywilejowaną dla osób ze spektrum autyzmu - zostanie ona oznaczona specjalną naklejką z logo akcji. 

Powstały również specjalne strefy, w których będzie można odreagować napięcie i zrelaksować się w trakcie zakupów, podaje w komunikacie na stronie Ikea. Pracownicy sklepu przeszli szkolenia, dzięki którym poznali naturę chorób sensorycznych. 

Ikea nie jest pierwszym sklepem wychodzącym naprzeciw osobom nadwrażliwym sensorycznie. Częstochowski Auchan na początku 2019 roku wprowadził „ciche godziny". Od września ubiegłego roku również w Centrum Handlowym Atrium Copernicus oraz toruńskim Auchanie w każdy wtorek od 15:00 do 17:00 obowiązują godziny ciszy. 

DF

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 11 mbiznes1

głównym celem jest oszczędność na prądzie.....ubrana w autyzm....korporacje zarabiają a zwykli ludzie sie cieszą

! Odpowiedz
6 18 wonsz

Cudnie. To tej pory mieli chorzy mieli do wyboru tylko ciche i spokojne sklepy Agaty, BRW, Bodzia, Jyska - no i oczywiście segment premium, który zawsze jest przyjazny sensorycznie. Teraz NARESZCIE mogą chadzać raz w tygodniu także do prawdziwego Korpo przez wielkie "K" i poczują się jak obywatele świata.

Ciekawi mnie tylko czy zostanę wyproszony ze strefy wyciszenia i kasy uprzywilejowanej, jeśli nie mam nic ze spektrum autyzmu, ale padaczkę, mizofinię albo hiperakuzję?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 wjagus

Jeśli jesteś czarnym Żydem w ciąży, to ci nic nie grozi

! Odpowiedz
11 32 wnr

Myślałem, że chodzi o wyciszenie po zwolnieniu pracownika za poglądy religijne

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne