Idea Bank rezygnuje z kas. "Można wpłacać w Getinie"

analityk Bankier.pl

Idea Bank podjął decyzję o wycofaniu obsługi kasowej z kolejnego oddziału - tym razem we Wrocławiu. Była to jedyna placówka banku w tym mieście. Jak dowiedział się Bankier.pl, klienci Idea Banku mogą dokonywać wpłat gotówkowych w placówkach Getin Banku.

Idea Bank prowadzi reorganizację swojej sieci placówek. Widocznym efektem tych działań jest wycofanie obsługi kasowej z niektórych placówek. W sierpniu bank informował o wycofaniu obsługi kasowej z Częstochowy, Rybnika i Opola. Teraz do placówek bezgotówkowych dołączył oddział we Wrocławiu.

W każdym z przypadków placówka Idea Banku było jedynym oddziałem w danym mieście.
Dla przedsiębiorców taki obrót sprawy może okazać się problemem. Zwłaszcza że bank zrezygnował w ubiegłym roku z mobilnych wpłatomatów, które dojeżdżały do klientów i odbierały gotówkę. Z kolei za dokonanie wpłaty w standardowym urządzeniu w kwocie wyższej niż 100 tys. zł pobierana jest prowizja w wysokości 0,39 proc. kwoty wpłaty.

Jak jednak dowiaduje się Bankier.pl, przedsiębiorcy nie zostali pozostawieni sami sobie. Wpłat na rachunki w Idea Banku mogą nadal dokonywać w placówkach Getin Banku. Bank ma we Wrocławiu osiem placówek, z czego sześć realizuje obsługę kasową. Za dokonanie wpłaty nie jest pobierana prowizja.

Idea Bank kontynuuje rozpoczętą w połowie roku restrukturyzację zatrudnienia, równolegle przeprowadzając głębokie zmiany w sieci sprzedaży. W trzecim kwartale 2019 r. bank rozpoczął proces zmian modelu obsługi klientów w oddziałach w stronę obsługi bezgotówkowej. Równocześnie oddziały banku są stopniowo przenoszone do lokalizacji o niższych kosztach. Do dzisiaj zmiany te objęły już 10 placówek Idea Banku.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 tergal

Znowu ten Wrocław ... a przed wojną to było całkiem solidne miasto!

! Odpowiedz
3 7 staryznajomy

Dodatkowo kasa w oddziale równa się koszt związany z jej przechowywaniem, ochrona, odwozem itp nie mowic już o kolejnym etacie.
Sa też przecież wplatomaty

! Odpowiedz
7 8 staryznajomy

Ja w banku byłem ostatnio z 3 lata temu. Jeszcze kilka lat i nie będzie gotówki w obrocie firmowym !

! Odpowiedz
28 17 colombo12

Po co te kasy skoro wszystko przez internet załatwiamy? Wielkie mi halo

! Odpowiedz
0 19 jop-morgano

Idea Bank juz dawno wycofala sie nieoficjalnie z obslugi kasowej. W Krakowie na przeciwko Galerii Krakowskiej np. zawsze kasa jest zepsuta lub osoba ktora ma uprawnienia szybciej skonczyla prace.
W Bialystoku dokladnie taka sama sytuacja. Jeszcze sie nie spotkalem z dzialajaca kasa w tym "banku".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne