Idea Bank rezygnuje z kas. "Można wpłacać w Getinie"

Wojciech Boczoń2019-11-20 12:25analityk Bankier.pl
publikacja
2019-11-20 12:25

Idea Bank podjął decyzję o wycofaniu obsługi kasowej z kolejnego oddziału - tym razem we Wrocławiu. Była to jedyna placówka banku w tym mieście. Jak dowiedział się Bankier.pl, klienci Idea Banku mogą dokonywać wpłat gotówkowych w placówkach Getin Banku.

Idea Bank prowadzi reorganizację swojej sieci placówek. Widocznym efektem tych działań jest wycofanie obsługi kasowej z niektórych placówek. W sierpniu bank informował o wycofaniu obsługi kasowej z Częstochowy, Rybnika i Opola. Teraz do placówek bezgotówkowych dołączył oddział we Wrocławiu.

W każdym z przypadków placówka Idea Banku było jedynym oddziałem w danym mieście.
Dla przedsiębiorców taki obrót sprawy może okazać się problemem. Zwłaszcza że bank zrezygnował w ubiegłym roku z mobilnych wpłatomatów, które dojeżdżały do klientów i odbierały gotówkę. Z kolei za dokonanie wpłaty w standardowym urządzeniu w kwocie wyższej niż 100 tys. zł pobierana jest prowizja w wysokości 0,39 proc. kwoty wpłaty.

Jak jednak dowiaduje się Bankier.pl, przedsiębiorcy nie zostali pozostawieni sami sobie. Wpłat na rachunki w Idea Banku mogą nadal dokonywać w placówkach Getin Banku. Bank ma we Wrocławiu osiem placówek, z czego sześć realizuje obsługę kasową. Za dokonanie wpłaty nie jest pobierana prowizja.

Idea Bank kontynuuje rozpoczętą w połowie roku restrukturyzację zatrudnienia, równolegle przeprowadzając głębokie zmiany w sieci sprzedaży. W trzecim kwartale 2019 r. bank rozpoczął proces zmian modelu obsługi klientów w oddziałach w stronę obsługi bezgotówkowej. Równocześnie oddziały banku są stopniowo przenoszone do lokalizacji o niższych kosztach. Do dzisiaj zmiany te objęły już 10 placówek Idea Banku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
tergal
Znowu ten Wrocław ... a przed wojną to było całkiem solidne miasto!
staryznajomy
Dodatkowo kasa w oddziale równa się koszt związany z jej przechowywaniem, ochrona, odwozem itp nie mowic już o kolejnym etacie.
Sa też przecież wplatomaty
staryznajomy
Ja w banku byłem ostatnio z 3 lata temu. Jeszcze kilka lat i nie będzie gotówki w obrocie firmowym !
colombo12
Po co te kasy skoro wszystko przez internet załatwiamy? Wielkie mi halo
jop-morgano
Idea Bank juz dawno wycofala sie nieoficjalnie z obslugi kasowej. W Krakowie na przeciwko Galerii Krakowskiej np. zawsze kasa jest zepsuta lub osoba ktora ma uprawnienia szybciej skonczyla prace.
W Bialystoku dokladnie taka sama sytuacja. Jeszcze sie nie spotkalem z dzialajaca kasa w tym "banku".

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki