REKLAMA

INNO GENE S.A.: Informacje dotyczące uruchomienia laboratorium całogenomowego przez spółkę stowarzyszoną CEGC

2021-10-21 17:38
publikacja
2021-10-21 17:38
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 34 / 2021
Data sporządzenia: 2021-10-21
Skrócona nazwa emitenta
INNO GENE S.A.
Temat
Informacje dotyczące uruchomienia laboratorium całogenomowego przez spółkę stowarzyszoną CEGC
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Inno-Gene S.A. (“Emitent”) w nawiązaniu do komunikatu ESPI 31/2021 z dnia 7 września 2021 r. dotyczącego informacji o Central Europe Genomics Center sp. z o.o. (“CEGC”) oraz uruchomienia Centrum Badań Całogenomowych (“CBC”), przekazuje informacje o stanie prac dotyczących CBC. Na dzień 20 października 2021 r. CEGC poinformowała o testowym uruchomieniu laboratorium.

Funkcjonowanie oraz uruchomienie CBC uzależnione jest od realizacji umowy, o której Emitent informował raportem bieżącym ESPI nr 59/2020 z dnia 22 grudnia 2020 r. Umowa została zawarta przez CEGC z jednym ze światowych liderów w zakresie badań nad genomiką. W wyniku wykonania niniejszej umowy partner ma dostarczyć do laboratorium CEGC urządzenia do badań całogenomowych, technologię oraz zapewnić wsparcie know- how. Rolą CEGC jest zapewnienie odpowiedniego lokalu wyposażonego w serwery do przechowywania danych oraz zatrudnienie przeszkolonego personelu.

Na moment publikacji raportu CEGC prowadzi szkolenia personelu oraz kalibruje znajdujące się w laboratorium sekwenatory. Partner zagraniczny wyposażył CBC w sekwenatory DNA oraz urządzenia peryferyjne, co implikuje, że CEGC może dokonywać testowych badań DNA.

CEGC prognozuje, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie w stanie świadczyć komercyjne badania w zakresie badań DNA. Emitent zakłada w swojej strategii, że spółka zależna Centrum Badań DNA sp. z o.o. („CBDNA”) będzie wykonywała badania całogenomowe WES i WGS w zasobach CBC na bardzo konkurencyjnych warunkach, co może znacznie wpłynąć na wyniki finansowe grupy kapitałowej Emitenta. O fakcie rozpoczęcia współpracy komercyjnej w zakresie badań całogenomowych pomiędzy CBDNA i CEGC Emitent poinformuje odrębnym raportem.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-10-21 Jacek Wojciechowicz Prezes Zarzadu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki