ING Bank Śląski wygasza starą bankowość internetową

analityk Bankier.pl

Bank poinformował swoich klientów, że 25 października wyłączy możliwość wykonywania przelewów w systemie bankowości internetowej ING BankOnLine. Jest to poprzednia wersja systemu transakcyjnego, zastąpiona w ubiegłym roku przez Moje ING.

O planach wyłączenia starego systemu bankowości internetowej przedstawiciele banku mówili już na początku roku. W marcu wyłączono możliwość logowania się do ING BankOnLine z poziomu strony głównej. Żeby trafić do starego systemu, należało zalogować się najpierw do Mojego ING, a następnie wybrać zakładkę kierującą do poprzedniej wersji.

(fot. leungchopan / YAY Foto)

Teraz klienci ING będą mieli jeszcze mniej powodów, by logować się do starego systemu. Bank poinformował bowiem, że 25 października wyłączy możliwość wykonywania przelewów w ING BankOnLine. Użytkownicy będą mogli wykonywać tego typu zlecenia wyłącznie z poziomu systemu Moje ING.

We wrześniu bank wyłączył też bankowość mobilną w wersji lite. Klientom, którzy do tej pory korzystali z tej formy bankowości elektronicznej, bank zalecił przesiadkę na system Moje ING. Można z niego korzystać za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej na systemy Android, iOS  i Windows, lub bezpośrednio przez przeglądarkę zainstalowaną w telefonie. Bank przymierza się też do wyłączenia starej wersji aplikacji, ale decyzja o ewentualnych terminach jeszcze nie zapadła.

Nowa bankowość internetowa ING Banku Śląskiego napisana została w technice Responsive Web Design (RWD). Oznacza to, że automatycznie dopasowuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana. Można z niej korzystać za równo na dużym monitorze komputera, jak i na niewielkim ekranie smartfona.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne