REKLAMA

Hofman: Będzie pozew wobec Romana Giertycha

2020-11-17 20:56
publikacja
2020-11-17 20:56
Hofman: Będzie pozew wobec Romana Giertycha
Hofman: Będzie pozew wobec Romana Giertycha
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Pozew wobec Romana Giertycha jest w trakcie przygotowywania - poinformował we wtorek partner spółki R4S Adam Hofman, oświadczając, że wypowiedzi Giertycha dotyczące jego i jego agencji są niezgodne z prawdą.

"Roman Giertych w ostatnich dniach - kiedyś adwokat, ale pewnie dziś bardziej polityk, bo w takiej roli występuje bardzo często (...) w stosunku do mnie, do mojej agencji - jego ostatnie wypowiedzi, wypowiedzi niezgodne z prawdą, nie mogą nie doczekać się pozwu zarówno z Kodeksu karnego, jak i Kodeksu cywilnego, z artykułów o zniesławienie" - powiedział Hofman, w TVN24.

Jak dodał, "oszuści nigdy nie wygrywają, a w tej sprawie Giertych mówi nieprawdę, informuje opinię publiczną o rzeczach, które są nieprawdziwe i za to będzie pozwany". "To, co wypowiada na mój temat, na temat współpracy, od kilku dni, jest nieprawdą, nie ma w ogóle pokrycia w faktach. (...) Słowa Giertycha nie są faktami, więc zostaną rozpatrzone przez sądy i pewnie prokuraturę" - powiedział Hofman.

Dopytany, czy będzie składał pozew wobec Giertycha, Hofman powtórzył, że tak. "To już jest w trakcie przygotowywania" - dodał.

"Gazeta Wyborcza" podała w ostatni weekend, że b. rzecznik PiS Adam Hofman miał przyjechać do Monako i składać w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje właścicielowi Getin Banku Leszkowi Czarneckiemu. Adwokat Czarneckiego Roman Giertych napisał na Facebooku m.in., że w czerwcu tego roku Hofman wraz z innymi osobami zaproponował Leszkowi Czarneckiemu "udział w operacji przejęcia kontroli nad TVN24 przez spółki Skarbu Państwa". Opublikował również fragment nagrania, na którym Hofman i Czarnecki rozmawiają o zatrudnieniu b. szefa Pekao SA Michała Krupińskiego.

"Z nagrania, które zostało opublikowane, wynika, że zdaniem pana Hofmana, pan Krupiński miał bardzo dobre relacje ze Zbigniewem Ziobro i miał załatwiać jakieś sprawy, lobbować na rzecz pana doktora Leszka Czarneckiego. Ta oferta nie została zrealizowana i parę dni po tym, jak nie została zrealizowana, pan Zbigniew Ziobro ogłosił, że chce aresztować mojego klienta" - relacjonował adwokat. Jego zdaniem "jeżeli ktoś oferuje komuś zatrudnienie jakiejś osoby na stanowisku po to, żeby lobbowała u prokuratora generalnego w sprawach tego kogoś, a wiadomo, że ma problemy z prawem karnym, to jest to klasyczne powoływanie się na wpływy".

W odpowiedzi na wpis adwokata, Hofman wraz z drugim partnerem z R4S Robertem Pietryszynem, jeszcze w niedzielę wieczorem opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali, że od maja 2019 r. firma R4S współpracuje z "Leszkiem Czarneckim, jego dwoma bankami, fundacją i członkami rodziny". Były poseł PiS i jego współpracownik zaznaczyli, że propozycje współpracy złożył sam Czarnecki. "Zawarliśmy z jego firmami umowy na usługi komunikacyjno-doradcze" - wskazali.

Jak podkreślali, "24 lipca 2020 r. Czarnecki w trakcie jednego ze spotkań poprosił o znalezienie eksperta - doradcy z zakresu bankowości, jak to określił - +z drugiej strony+". "Ekspert ten miałby pomóc mu prowadzić komunikację z rynkiem i otoczeniem biznesowym. Pragniemy wyraźnie pokreślić, że to sam klient wyraził potrzebę poszukiwania i zatrudnienia takiego specjalisty" - zaznaczali w oświadczeniu.

"To nie dlatego, że Czarnecki nie chciał spotkać się, zatrudnić, czy rozmawiać o zatrudnieniu Krupińskiego, tylko to prezes Krupiński na umówione spotkanie nie przyleciał, z różnych powodów, ale nie przyleciał i dalej się sprawa nie potoczyła" - powiedział we wtorek Hofman. Pytany, czy "Zbyszek" z nagranej rozmowy, to Zbigniew Ziobro, odpowiedział, że w kontekście tej rozmowy tak.

"Krupiński nie przyleciał, nie dochodzi do tego spotkania i nie ma drugiego, trzeciego dna" - powtórzył Hofman.

Jednocześnie poinformował, że spółka, którą reprezentuje we wtorek wypowiedziała wszystkie umowy firmom Czarneckiego. "Reputacja, zaufanie, lojalność w biznesie są ważne. Nagrywanie swoich partnerów biznesowych, w tym przypadku nas, uniemożliwia nam dalsze funkcjonowanie z firmami Czarneckiego" - przekazał.

Pytany o kwestię propozycji "przejęcia" TVN24 Hofman odpowiedział: "Nie, było zupełnie odwrotnie". "To sam nasz klient (...) mówił o takiej możliwości w najbliższym czasie przy okazji dużej transakcji, o potencjalnej swojej roli, że być może byłby tym zainteresowany i pyta nas o zdanie" - powiedział Hofman.

Jak podawał wcześniej TVN24, Discovery, właściciel tej stacji, poinformowało, że nie wiedziało o żadnych planach dotyczących TVN24 opisanych przez Romana Giertycha, ani nie uczestniczyło w rozmowach dotyczących sprzedaży kanału.

autor: Marcin Jabłoński

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
killgore
Hoffman ma czelność się odzywać? Agencja PR? Niech napisze, jak było w Hiszpanii!
jes
Nie złożysz pachołku bo jak Giertych wyjedzie z tym czym naprawdę zajmuje się twoja firma to możesz skończyć w pierdlu. Żadnej działalności tylko pośrednictwo w przekrętach pomiędzy pisem i biznesem.
wojtek2u
Czarnecki z Gertychem kręcą zabawę w ciuciubabkę, cos a la cykliczna utrata przytomności
max5000
Znając życie to Romek w dniu rozprawy źle się poczuje i jego stan będzie krytyczny.
ravauw
Romek chce zostac drugim Walesa...
jes
Raczej Ziobro z Kamińskim go otrują. Giertych narobił przekrętów ale pierwsze robił razem z pisem, jeszcze jak był w koalicji.
ravauw
Jakos zabraklo info ze to pan milioner ma duze problemy, wiec zapewne to pan milioner chcial zatrudnic kogos z koneksjami do zbyszka, niz hoffman wciskal mu kogos. Ogolnie fajne czasy nastaly, ze kazdy podsluchuje.
oorim
bezczel... oni się nie zmieniają... to ci sami ludzie bez względu na nazwę, kolor, stanowisko - trzymają się razem i współpracują... raz w PiS - na zawsze PiS...
antek10
Adaś Hofman to ten człowiek co do Hiszpanii latał samolotem i brał kasę z Sejmu za przejazdy samochodem. Pamiętamy. Adaś gdzie jest kasa misiu? Oddałeś?
5474n
Hola, hola. Toć pani Beatka tłumaczyła, co się komu należy. Czyż nie?;D

Powiązane: Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki