Hiszpańska rodzina królewska poprawia wizerunek na You Tube

Strona hiszpańskiej rodziny królewskiej w kanale You Tube. Odwiedzający znajdą na niej archiwalne filmy, reportaże i bożonarodzeniowe przemówienia króla Juana Carlosa.

Po tegorocznym, niefortunnym polowaniu na słonie w Botswanie króla Juana Carlosa i oskarżeniu jego zięcia o korupcję, popularność hiszpańskiej rodziny królewskiej spadła. Pierwszym krokiem ku jej odbudowaniu było powstanie nowej strony internetowej, na której umieszczono prywatne zdjęcia monarchy. Teraz można też obejrzeć przemówienia króla. Pierwsze, bożonarodzeniowe, pochodzi z 1975 roku, z czasów hiszpańskiej dyktatury. Król czytał z kartki i otaczała go rodzina. Potem zmieniała się scenografia i przesłania monarchy.

"Dziś możemy powiedzieć, że żyjemy w pełnej i dojrzałej demokracji - zapewniał w 2000 roku Juan Carlos.

Odwiedzający stronę mogą też obejrzeć reportaże z misji dyplomatycznych króla oraz jego prywatny gabinet. Regały z książkami ozdobione są pamiątkami i rodzinnymi zdjęciami. Na żadnym z nich nie ma Iniaki Urdangarina - zięcia, który w 2013 zasiądzie na ławie oskarżonych.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka,Barcelona/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil