REKLAMA

Grupa ubezpieczeniowa Generali może kupić Skarbiec TFI

2005-02-02 09:39
publikacja
2005-02-02 09:39
Skarbiec, szóste pod względem wielkości TFI na rynku, może być w najbliższym czasie wystawione na sprzedaż. Pojawiły się przypuszczenia, że udziały w Skarbcu przejmie grupa ubezpieczeniowa Generali - informuje "Parkiet".

Obecnie TFI Skarbiec w 100 % należy do BRE Banku. Prezes BRE Sławomir Lachowski przyznał, że ,,w najbliższej przyszłości decyzje mogą być podjęte” BRE dokonuje bowiem przeglądu aktywów pod względem stopy zwrotu z kapitału. ,,Dotyczy to również TFI i całego holdingu Skarbiec Asset Management” – powiedział „Parkietowi” Lachowski. Ostatnie wyniki Skarbca nie były najlepsze. Aktywa zarządzane w ubiegłym roku przez Skarbiec zmniejszyły się o prawie 350 mln zł. Udział TFI w rynku spadł z 6,5% na koniec 2003 r. do 4,8% na koniec 2004 r. Towarzystwo podało, że wynik z działalności operacyjnej zbliżony był do wyniku z 2003 r. (około 6 mln zł). Tymczasem Lachowski twierdzi, że BRE chce aby spółki należące do grupy osiągały zwrot z kapitału w średnim okresie na poziomie minimum 20%.

,,Wartość TFI wycenia się na podstawie wielkości zarządzanych aktywów” – mówi szef jednego z konkurencyjnych towarzystw. Szacuje się że BRE na sprzedaży Skarbca maksymalnie może zarobić 72 mln złotych.

Pojawiły się przypuszczenia, że udziały Skarbca przejmie włoska grupa ubezpieczeniowa Generali. ,,Przyglądamy się ofertom pojawiającym się na rynku” – przyznała Lilla Jagiełło rzecznik Generali w Polsce. Grupa Generali jest akcjonariuszem niemieckiego Commerzbanku, który z kolei jest udziałowcem BRE. Generali ma w Polsce dwie spółki ubezpieczeniowe: majątkową i życiową. Ich aktywa pod koniec III kwartału wynosiły prawie 3 mld zł. Grupa posiada w Polsce również PTE.

A.O.
Źródło: "Parkiet"
Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki