REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Grupa CCC chce zwiększyć w '19 powierzchnię handlową o 100 tys. m kw.

2019-03-14 06:28
publikacja
2019-03-14 06:28
Dodaj Bankier.pl w Google
Grupa CCC chce zwiększyć w '19 powierzchnię handlową o 100 tys. m kw.
Grupa CCC chce zwiększyć w '19 powierzchnię handlową o 100 tys. m kw.
fot. Filip Radwański / / FORUM

Grupa CCC chce zwiększyć w 2019 roku powierzchnię handlową o 100 tys. m kw. - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

"Podstawową osią wzrostu na rok 2019 pozostają kraje Europy Środkowej oraz Południowo-Wschodniej. Grupa zakłada kontynuację udanej ekspansji na tych rynkach i zdobycie lub przybliżanie się do pozycji lidera na każdym z istotnych krajowych rynków obuwniczych w tym regionie" - napisano.

CCC planuje też otwarcie salonów na Bliskim Wschodzie oraz rozwój oferty produktowej - sport, fashion, premium, marki obce, akcesoria.

W ramach rozwoju e-commerce planowane jest uruchomienie CCC online oraz Modivo.

Wakacje na giełdzie

Spółka planuje też inwestycje w nowe magazyny logistyczne w Zielonej Górze. W roku 2019 w rozwój logistyki i IT grupa CCC zamierza zainwestować co najmniej 100 mln zł.

W 2019 r. spółka będzie również kontynuować prace nad transformacją cyfrową i unowocześnieniem systemów informatyczno-biznesowych. Planuje rozwijać Centrum B+R.

Jak podano, grupa CCC zamierza się rozwijać na dwóch silnych filarach (offline i online) tak, aby już w 2020 r. 30 proc. sprzedaży pochodziło z kanału cyfrowego.

Wśród celów finansowych na 2019 r. CCC wymienia optymalizację kapitału obrotowego (wydłużenie średniego terminu zapadalności zobowiązań handlowych oraz rotację zapasów), redukcję poziomu zadłużenia i wydłużanie przeciętnego terminu zapadalności zobowiązań finansowych, podnoszenie poziomu dyscypliny kosztowej, poprawę rentowności.

Grupa CCC na koniec 2018 roku była obecna w 23 krajach, z czego w 18 sprzedaż prowadzona była w sklepach stacjonarnych, a w 15 online.

Na koniec grudnia sieć grupy liczyła 1.125 sklepów o łącznej powierzchni 660,3 tys. m kw. W ubiegłym roku grupa zwiększyła powierzchnię handlową netto sklepów CCC i eobuwie o 102 tys. m kw. Dodatkowo powierzchnia powiększyła się o 83,3 tys. m kw. w związku z akwizycją spółki Karl Vögele. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki