REKLAMA

Grupa Azoty ma Term Sheet dot. nabycia Solarfarm Brzezinka

2022-12-23 09:22
publikacja
2022-12-23 09:22

Grupa Azoty zawarła ze sprzedającymi VSB Holding GmbH i Januszem Franciszkiem Siemieńcem kluczowe warunki transakcji dotyczące nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka, spółce rozwijającej projekt budowy elektrowni fotowoltaicznej - poinformowała Grupa Azoty w komunikacie.

Grupa Azoty ma Term Sheet dot. nabycia Solarfarm Brzezinka
Grupa Azoty ma Term Sheet dot. nabycia Solarfarm Brzezinka
/ Grupa Azoty

Zgodnie z postanowieniami Term Sheet, realizacja transakcji nastąpi poprzez zawarcie przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży dotyczącej przyszłego nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Solarfarm, a następnie nabycie udziałów na podstawie umowy sprzedaży w I półroczu 2024 roku przez Grupę Azoty lub inną spółkę z jej grupy, pod warunkiem dostosowania warunków technicznych, a także uzyskania pozwoleń na budowę elektrowni.

Budowa farmy słonecznej Brzezinka, zlokalizowanej w Brzezince i w Sycowie, wraz z infrastrukturą o mocy co najmniej 270 MWp w formule pod klucz, planowana jest w formie kontraktu EPC, jaki ma zostać zawarty przez Solarfarm z podmiotem z grupy VSB, VSB Energie Odnawialne Polska, jako generalnym wykonawcą.

Jak podano, szacowana całkowita wartość inwestycji wyniesie około 240 mln euro.

W lipcu Grupa Azoty informowała o negocjacjach dotyczących potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka. Jak podawano wówczas, strony są zainteresowane współpracą przy projekcie budowy elektrowni fotowoltaicznej "Brzezinka" o mocy około 270 MWp, rozwijanym przez Solarfarm i obejmującym prace przygotowawcze, budowlano-montażowe, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej, uruchomienie i potencjalne prowadzenie tej elektrowni. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki