REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Grecja: połowa miejskich autobusów nie nadaje się do jazdy

2016-11-22 04:51
publikacja
2016-11-22 04:51
Grecja: połowa miejskich autobusów nie nadaje się do jazdy
Grecja: połowa miejskich autobusów nie nadaje się do jazdy
fot. Malwina Wrotniak / / Bankier.pl

Połowa miejskich autobusów w Atenach i okolicach nie nadaje się do jazdy. Brak części zamiennych, zużyte opony i mechaniczne uszkodzenia sprawiają, że stan pojazdów komunikacji miejskiej wzbudza strach zarówno wśród jej pracowników, jak i pasażerów.

Autobusy w Atenach i okolicach mają średnio 13 lat i często setki tysięcy kilometrów przebiegu. Wkrótce trzeba będzie wycofać z eksploatacji około 500 pojazdów, a już teraz liczba tych, które kursują nie wystarcza na zapewnienie wszystkich rozkładowych przewozów. Pracownicy donoszą, że sporo autobusów nie wyjechało w trasę od sześciu lat, kilka jest spalonych. Twierdzą, że do naprawy uszkodzeń używane są części ze starszych pojazdów. Zdarzało się, że podczas jazdy pękała stara opona albo z pojazdu wydobywał się dym.

Coraz gorzej wygląda sytuacja pracowników. W ciągu ostatnich lat wielu odeszło na emerytury. Brakuje prawie tysiąca pięciuset kierowców i mechaników, co sprawia że zatrudnieni mają problemy z odbiorem wolnych dni. Poprawa warunków pracy i bezpieczeństwa to jedno z głównych żądań pracowników komunikacji miejskiej, którzy w tym i przyszłym tygodniu przeprowadzają w proteście kilkugodzinne przerwy w pracy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/to/

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Bolek
Brakuje 1500 kierowców i mechaników a kraj o najwyższym bezrobociu w Europie i nie ma chętnych w Polsce to samo tylko kierowcy w komunikacji miejskiej zarabiają 4 razy mniej ale kończy sie niewolnictwo i u nas też ludzie nie chcą pracować za miske ryżu
~gerb
Rzeczywiście tragicznie w tych Atenach. Nawet opona pękła w autobusie jak pisze pani Kukiel Vraila

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki