Google wycofuje dwie aplikacje na Androida

Sklep Google Play wycofał z rynku dwie aplikacje służące do nakładania filtrów na zdjęcia. Wysyłane przez nie komunikaty utrudniały wykonywanie podstawowych czynności na telefonach około 1,5 mln użytkownikom. 

1,5 mln pobrań przez użytkowników ze Sklepu Google Play
1,5 mln pobrań przez użytkowników ze Sklepu Google Play (fot. Pixabay / Pexels)

Zniknęły aplikacje do dodawania filtrów na zdjęcia:

  • Sun Pro Beauty Camera,
  • Funny Sweet Beauty Selfie Camera. 

Korzystanie z aplikacji, według ustaleń Wandery, wiązało się z uciążliwym pojawianiem się pełnoekranowych reklam. Odinstalowanie aplikacji nie pomagało, ponieważ Sun Pro oraz Funny Sweet Beauty podmieniały widoczny na ekranie plik na skrót. Użytkownik, usuwając ikonę, nie pozbywał się oprogramowania, które nadal działało w tle. 

Pobranie aplikacji wiązało się z wyrażeniem zgody na nagrywanie w dowolnym momencie dźwięku bez bieżącego pytania o zgodę użytkownika. Oprócz tego niezbędne było wyrażenie zgody na pokazywanie treści aplikacji przed innymi, aktywowanie oprogramowania w momencie uruchomienia telefonu oraz podmiana pliku na skrót. Pakiety instalacyjne w aplikacjach zabezpieczone były w taki sposób, z jakiego korzystają autorzy gier komputerowych, którzy zabezpieczają kod przed konkurencją. 

Około 1,5 mln użytkowników pobrało oprogramowanie na smartfony. Aplikacja należy do tzw. "śmieciowych", które nie okradają korzystających z danych, ale w skuteczny sposób utrudniają wykonywanie codziennych czynności na smartfonie. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 atari65xe

90% tych "aplikacji" to śmieci...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.