REKLAMA

Getin Noble Bank uruchomi nowy plan naprawy zatwierdzony przez KNF

2020-01-10 18:06
publikacja
2020-01-10 18:06

Getin Noble Bank zdecydował o uruchomieniu zatwierdzonego przez KNF nowego planu naprawy - podał bank w komunikacie. Działania, mające zapewnić powrót do trwałej rentowności i poprawy wskaźników kapitałowych, będą prowadzone do końca 2024 roku. Bank nie wyklucza podjęcia w przyszłości pozyskania zewnętrznego kapitału.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"Działania naprawcze podejmowane przez Bank w związku z uruchomieniem grupowego planu naprawy mają na celu odbudowę efektywności finansowej banku, jego rozwój organiczny i powrót na ścieżkę trwałej rentowności. Ponadto bank wskazuje, że uwzględniając zmieniające się warunki rynkowe, będzie podejmował odpowiednie działania zwiększające poziom współczynników kapitałowych" - napisano w komunikacie.

"Bank zakłada, że działania naprawcze realizowane w ramach grupowego planu naprawy, mające zapewnić powrót do trwałej rentowności oraz osiągnięcie wymaganych poziomów współczynników kapitałowych, będą prowadzone do końca 2024 roku" - dodano.

W komunikacie podano, że bank nie wyklucza jednocześnie możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania zewnętrznego kapitału.

Getin Noble Bank złożył w październiku do Komisji Nadzoru Finansowego grupowy plan naprawy, w którym przedstawił zestaw działań mających zapewnić osiągnięcie poziomu współczynników kapitałowych spełniających wymóg połączonego bufora oraz umożliwiających powrót do trwałej rentowności.

Łączny współczynnik kapitałowy banku na koniec września 2019 roku wynosił 10,4 proc., podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 11,3 proc. Współczynnik kapitału Tier I wynosił 8,5 proc.

Wskaźnik kapitałowy wynikający z regulacji nadzorczych powinien wynosić dla grupy 14,82 proc. (na poziomie łącznego wskaźnik adekwatności kapitałowej) oraz 12,49 proc. (wskaźnik adekwatności kapitałowej dla Tier 1).

W marcu 2016 roku Getin Noble Bank wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego o akceptację programu postępowania naprawczego na lata 2016-2019, po tym jak grupa odnotowała w czwartym kwartale 2015 roku prawie 200 mln zł ujemnego wyniku netto ze względu m.in. na konieczność dokonania dodatkowej wpłaty na Bankowy Fundusz Gwarancyjny związanej z upadłością SK Banku w Wołominie. Komisja zaakceptowała dokument we wrześniu 2016 roku. W sierpniu 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała aktualizację programu naprawczego Getin Noble Banku na lata 2017-2021. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Jak ich przycisną frankensteiny to zakryją się nogami. Nie rozumiem zasad na jakich funkcjonuje ten twor.
staryznajomy
428ustka
Wystarczy zablokować zgodę na kontakt infolinii z propozycjami ofert i po kłopocie.
Tylko...ze do tego trzeba troche pomyśleć
Tylko ze inteligencji nie wymagam od tych co nie czytają umów a pozniej winia wszystkich za swoje decyzje !
To tak jak frankowcy, jak frank po 2 zl to bank dobry, jak frank po
428ustka
Wystarczy zablokować zgodę na kontakt infolinii z propozycjami ofert i po kłopocie.
Tylko...ze do tego trzeba troche pomyśleć
Tylko ze inteligencji nie wymagam od tych co nie czytają umów a pozniej winia wszystkich za swoje decyzje !
To tak jak frankowcy, jak frank po 2 zl to bank dobry, jak frank po 4 zl to bank zly i...nie wiedzialdm ze kurs walut jest zmienny w ciagu...30 lat kredytu...moze byc wojna, upadlosc kraju itp itd !
428ustka
POLISOLOKATY kiedy zostana rozliczone oddajcie ludziom pieniadze mamy konta w PKO spoko nikt nie dzwoni co chwila z kredytem lub innym ,,super,,produktem
staryznajomy
Trolla co pisza o dziadowskim banku to....hahahaha
Getin Noble od dawna wygrywa rantingi w innowacyjnosci, mobilnosci, kontakcie klietnt-infolinia itp
Ja nie narzekam a mam tam kredyt mieszkaniowy, chociaz pół na pół używam IdeaBank ze wzgledu tez a lokaty. Żadnych problemów, zero opłat ! A nawet przelewy expres sa
Trolla co pisza o dziadowskim banku to....hahahaha
Getin Noble od dawna wygrywa rantingi w innowacyjnosci, mobilnosci, kontakcie klietnt-infolinia itp
Ja nie narzekam a mam tam kredyt mieszkaniowy, chociaz pół na pół używam IdeaBank ze wzgledu tez a lokaty. Żadnych problemów, zero opłat ! A nawet przelewy expres sa za free w ilości dla mnie wystarczającej.
Jest wiele ofert zawsze można założyć konto w PKOBP maja super lokaty hahahahaha
staryznajomy
Czarnecki wlozyl od 2018 r 400 mln po 2,73 zl za akcje. Getin Noble to inwestycja na dwa, trzy lata. Czarnecki nie sprzeda banku nikomu taniej.
and00
"...nie sprzeda banku nikomu..."
To możliwe, ciężko znaleźć takiego głupiego :)
ps
Petrolinvest też miałeś?
track
Jak pamięcią sięgnę ten bank zawsze był dziadowski.i nic się w tym zakresie nie zmieniło
grzegorzkubik
31 groszy za akcję tego banku. No pięknie. Widać jak bank Czarneckiego został oceniony przez inwestorów. Rynek zweryfikował tego cwaniaczka. Od czasów nagłośnienie przez niego afery KNF popłynął i nie odbił się. Jakby jego banki były ok to już dawno miałby wyniki jak PKOBP lub podobne. A tu proszę cena jak jakaś 31 groszy za akcję tego banku. No pięknie. Widać jak bank Czarneckiego został oceniony przez inwestorów. Rynek zweryfikował tego cwaniaczka. Od czasów nagłośnienie przez niego afery KNF popłynął i nie odbił się. Jakby jego banki były ok to już dawno miałby wyniki jak PKOBP lub podobne. A tu proszę cena jak jakaś przypadkowa spółka na NC.
degrengolada
banki w planie naprawczym są zwolnione z podatku bankowego? wiem, że był taki projekt ustawy w 2016 wtedy dużo by to wyjaśniało..
zzibi2
tak, baki w "naprawie" nie płacą podatku bankowego

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki