Getin Bank płaci 100 zł za otworzenie konta

Kilka dni temu Getin Bank rozpoczął nową promocję Konta Skarbonkowego, w której wykorzystuje sprawdzony wabik – gotówkę. Do akcji ponownie wkracza stuzłotówka, którą można zgarnąć zakładając rachunek osobisty. Nie ma jednak róży bez kolców. Klient, który skorzysta z Promocji Wielkanocnej, musi też spełnić kilka warunków stawianych przez bank, bo inaczej zapłaci karę.

Niewątpliwie Konto Skarbonkowe Getin Banku należy do czołówki najkorzystniejszych cenowo rachunków osobistych na rynku. W standardowej ofercie jego prowadzenie jest bezpłatne, przelewy są za darmo, bank nie pobiera opłat za kartę debetową i udostępnia wszystkie bankomaty bez prowizji. Podstawowa karta wydawana do konta wyposażona jest w mikroprocesor i technologię zbliżeniową. Klient zarabia złotówkę za każdą transakcję kartą na 100 zł, założenie lokaty, czy spłatę karty kredytowej. Środki wpływają na podpięte do ROR-u subkonto Skarbonka. Ofertę uzupełniają wysoko oprocentowane lokaty (porównując oczywiście do tego, co proponuje konkurencja), produkty inwestycyjne i całkiem niezła karta kredytowa. Dodatkowo bank nie wymaga regularnych wpływów na konto i określonego obrotu kartą.

Żeby nie było zbyt różowo, rachunek ma oczywiście pewne mankamenty. Na przykład szybkość odświeżania sald w systemie bankowości internetowej. Po zleceniu przelewu np. z konta oszczędnościowego na podstawowy ROR, saldo nie jest aktualizowane na bieżąco, a po kilku minutach. Podobnie jest transakcjami dokonanymi kartą – po dokonaniu kilku płatności system potrafi wyświetlić nieaktualny stan konta. Jeśli ktoś był przyzwyczajony do szybkich rozwiązań proponowanych przez konkurencję, system Getinu może pod tym względem trochę irytować.

Najbardziej dał mi się we znaki długi czasu potrzebny na zmianę limitów w kartach debetowych przez system bankowości internetowej. W Getin Banku trzeba czekać dobę na aktywację złożonej dyspozycji (mimo że w systemie od razu widnieją nowe wartości). Gdy pewnego poranka podwyższyłem limity, wieczorem tego samego dnia nadal nie mogłem wypłacić potrzebnej kwoty z bankomatu. Pani na infolinii bezradnie rozłożyła ręce, twierdząc, że nic na to nie poradzi – trzeba jeszcze poczekać. Niby nic strasznego, ale akurat wówczas potrzebowałem wyciągnąć z konta większą sumę na zakup auta, po które pojechałem do innego miasta.

Tego typu detale pozostawiają pewien niesmak, ale w ogólnym rozrachunku konto jest niewątpliwie produktem godnym uwagi. Bank pochwalił się właśnie, że w ciągu pół roku od wprowadzenia do oferty Konta Skarbonkowego, otworzył 30 tys. rachunków. To wynik całkiem niezły, biorąc pod uwagę skalę działania banku i fakt, że nie towarzyszyły temu kosztowne działania marketingowe. Teraz Getin chce trochę podkręcić sprzedaż i rozpoczyna pierwszą promocję Konta Skarbonkowego.

Za założenie rachunku w ramach „Promocji Wielkanocnej” klient może dostać 100 zł „bonusu na świąteczne zakupy”. Co ciekawe, dostanie premię od razu po założeniu konta i jego aktywacji. Musi jednak podpisać swojego rodzaju „lojalkę”, bo osobom, które zechcą zgarnąć stówę, bank stawia warunki. Po pierwsze trzeba co miesiąc wydawać za pomocą karty debetowej lub kredytowej 400 zł. Jeśli ten wymóg nie zostanie spełniony, bank pobierze aż 10 zł opłaty karnej. Po drugie zasilać rachunek kwotą 1 tys. zł miesięcznie, przy czym bank zastrzega, że mają to być wpływy z tytułu wynagrodzenia lub świadczenia emerytalnego/rentowego. W przypadku niewykonania tego zobowiązania, odstąpienia od umowy, lub wypowiedzenia umowy przed upływem 12 miesięcy bonus podlega zwrotowi. Wprowadzenie takich wymogów to rzecz konieczna, by utrzymać klientów, którzy połakomią się na dokładany bonus. Jeśli jednak konto będzie używane jako domyślny rachunek, to warunki są raczej na akceptowalnym poziomie i łatwo je spełnić (w podstawowej wersji rachunku, czyli bez premii, nie ma takich wymagań).

Akcje premiowania gotówką osób zakładających konto nie są nowością, bo tylko w ubiegłym roku prowadziły je BZWBK, Alior Bank i Allianz Bank. Zresztą sam Alior Bank zaledwie kilka tygodni temu zakończył prowadzoną na Facebooku akcję „Konto z Premią”, w ramach której też przyznawał 100 zł za założenie konta. Warto przy tym zauważyć, że w odróżnieniu od wspomnianych banków, Getin Bank nie odbije sobie jednak tej 100 zł na opłatach za prowadzenie ROR, prowizji za obsługę karty czy przelewach, bo te operacje są bezpłatne. Oczywiście pod warunkiem, że klient będzie korzystał aktywnie z karty debetowej i nie zapłaci tym samym dość wysokiej kary.

Promocja Wielkanocna Getin Banku będzie trwała tylko do końca kwietnia. Nie można jednak wykluczyć, że zostanie przedłużona (lub wróci pod inną nazwą), bo to dość częsta praktyka w instytucjach z grupy Getin. W Open Finance konto z gadżetem w postaci nawigacji czy drukarki, to w ogóle element stałej oferty.  Wojciech Boczoń / PR News
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~cha cha

za likwidację konta bierze 400 zł ale o tym cisza.

! Odpowiedz
0 0 ~gość

Przecież to GETIN HOLDING ,więc jeśli ktoś spodziewa się po tej firmie (getin,noble,metro,open-fajans) cegoś na poziomie -to cóż ;można powiedzieć że sam jest sobie winien

! Odpowiedz
0 0 ~nn

ale oprocentowanie konta ponizej 1%? nie dajmy sie zwariowac. Przyznam ze mnie irytuje wspieranie tych agenturalnych instytucji, wraz z czaneckim na czele.

!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl