Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl


Alior Bank posiada dwa wyżej oprocentowane rachunki, z których może skorzystać każdy zainteresowany. Jednym z nich jest Konto Mega Oszczędnościowe. Stawka zostanie podniesiona, jeśli klient wpłaci nowe środki. Posiadacze konta osobistego zapewniający wpływy mogą dodatkowo pomnożyć zyski.

 

Konto Mega Oszczędnościowe – informacje podstawowe

Konto Mega Oszczędnościowe zastąpiło pod koniec 2019 r. inny promocyjny produkt banku – Konto Mocno Oszczędnościowe. Oferowane w ramach specjalnych, ograniczonych czasowo promocji, miało już kilka edycji. Obecnie daleko mu od stawek, które były dostępne na początku, co jest wynikiem obniżek stóp procentowych NBP.

Poza Kontem Mega Oszczędnościowym w ofercie banku znajdują się jeszcze inne warianty rachunków oszczędnościowych. Należą do nich:

Jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe?

Bank przygotował kilka sposobów otwarcia tego rachunku. Większość z nich jest również dostępna dla nowych klientów. Należą do nich:

 • otwarcie konta w oddziale – klienci, którzy się zdecydują na ten wariant, będą mieli szansę dopełnić wszystkie formalności „od ręki”,
 • otwarcie konta przez infolinię,
 • otwarcie konta poprzez wysłanie wniosku online dostępnego na stronie internetowej,
 • otwarcie konta w bankowości internetowej – opcja z której mogą wygodnie skorzystać obecni klienci Alior Banku np. posiadacze Konta Jakże Osobistego lub Konta Internetowego.

Konto Mega Oszczędnościowe – oprocentowanie

Stawka na dany okres jest przedstawiana za każdym razem w nowej edycji promocji. Regulamin podaje dokładne warunki oraz terminy obowiązywania. W przypadku braku spełnienia wymogów bank naliczy oprocentowanie standardowe. Obecne warunki promocji pokazuje tabela poniżej.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku – warunki 16. edycji

Kwota na koncie

Oproc. standardowe [p.a.]

Oproc. promocyjne

[p.a.]

Oproc. premiowe [p.a.]

do 100 000 zł

0,01 proc.

0,10 proc.

0,50 proc.

powyżej 100 000 zł

0,01 proc.

0,01 proc.

0,01 proc.

Do kiedy obowiązuje?

do zmiany tabeli oprocentowania

2 miesiące od zaksięgowania wpłaty  

2 miesiące od zaksięgowania wpłaty

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie

Oprocentowanie promocyjne jest stosowane w sytuacji, kiedy klient wpłaci na rachunek nowe środki. Bank nie wymaga od zainteresowanego spełnienia innych warunków np. posiadania konta osobistego. Dzień weryfikacji salda, według którego bank będzie sprawdzał, czy środki można uznać za nowe, to w tej edycji promocji 9 kwietnia 2021 r.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku oprocentowania premiowego. Oprócz przekazania na rachunek nowych środków, klient będzie również zobowiązany do spełnienia jeszcze jednego kryterium – otrzymania wpływu na ROR w wysokości min. 2000 zł z konta firmowego w Alior Banku lub dowolnego rachunku z banku obcego w każdym miesiącu uczestniczenia w promocji.  

Stawka na dany okres jest stała. Oprocentowanie promocyjne i premiowe obowiązuje prze dwa miesiące od wpłaty środków na konto. W przypadku drugiego z nich ważne jest spełnienie warunków dotyczących wpływów w każdym miesiącu uczestniczenia w promocji.

Obecna edycja promocji obowiązuje do 13 maja 2021 r.

Konto Mega Oszczędnościowe – podstawowe opłaty

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, jednak jego posiadacz może się spotkać z opłatami w przypadku niektórych czynności. Najważniejsze pozycje z TOiP przedstawiamy poniżej.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Konto Mega Oszczędnościowe – podstawowe opłaty

Czynność

Opłata

Otwarcie konta

0 zł

Prowadzenie konta przez bank

0 zł

Przelew wewnętrzny

0 zł

Przelew zewnętrzny

8 zł*

Wypłata w placówce banku

10 zł**

*Pierwszy przelew zewnętrzny jest darmowy.

**Pierwsza wypłata w oddziale Alior Banku jest darmowa.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Konto Mega Oszczędnościowe – informacje dodatkowe

Bank prowadzi rachunek wyłącznie dla środków w walucie PLN.

Zalety Konta Mega Oszczędnościowego:

 • możliwość uzyskania wyższej stawki po spełnieniu warunków,
 • brak opłat za prowadzenie,
 • bezpłatne przelewy wewnętrzne,
 • bezpłatna pierwsza wypłata w oddziale i pierwszy przelew zewnętrzny,
 • możliwość otwarcia konta kilkoma kanałami.

Wady Konta Mega Oszczędnościowego:

 • lepsza stawka obowiązuje tylko przez dwa miesiące,
 • najwyższe oprocentowanie dostępne dla posiadaczy konta osobistego,
 • ograniczenie kwoty maksymalnej, która jest objęta lepszym oprocentowaniem.
Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2020-09-16

Płatność kartą przez Internet. Jak płacić kartą przez Internet?

Znajdujące się w naszym portfelu karty płatnicze pozwalają nie tylko na regulowanie płatności w sklepach stacjonarnych. Płatność kartą przez Internet jest prosta i bezpieczna, daje przy tym dodatkowe korzyści.

2020-07-01

Oszczędzanie wody się opłaca. Jak oszczędzać wodę?

Skuteczne oszczędzanie dotyczy nie tylko pieniędzy, które wędrują na nasze konto. Ważne są również zasoby, z których korzystamy. Oszczędzanie wody to nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również zawartość portfela.

2020-06-09

Curve: jak dziala karta Curve i jak ją zdobyć?

Posiadanie wielu kart płatniczych daje więcej możliwości, z drugiej strony oznacza dodatkowe problemy. Zarządzanie plastikami i zapewnienie im bezpieczeństwa jest wówczas zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi jednak karta Curve.

Konto oszczędnościowe ranking - jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Najlepsze konta oszczędnościowe oferują oprocentowanie zbliżone do lokat terminowych. Konto oszczędnościowe ma jednak tę zaletę, że można wycofać z niego pieniądze w dowolnej chwili nie tracąc odsetek. Aktualne oprocentowanie znajdziecie zawsze w rankingu kont oszczędnościowych.

Rachunek oszczędnościowy - czym jest? Rodzaje ofert

Pomnażanie pieniędzy i swoboda dokonywania wpłat i wypłat bez utraty naliczonych odsetek – to główne cechy konta oszczędnościowego. Rachunki oszczędnościowe łączą zatem walory standardowych kont osobistych oraz lokat terminowych.

Jak zaplanować budżet domowy w 5 krokach?

Nie od dziś wiadomo, że racjonalne podejście do domowych finansów może nam przynieść same korzyści. Niestety, wciąż jest bardzo dużo osób, które każdego miesiąca ledwo wiążą koniec z końcem, a czasem muszą się również borykać ze sporym zadłużeniem.

Konto oszczędnościowe dla dziecka - jaki rachunek wybrać?

Konto oszczędnościowe to wygodny produkt finansowy, który pozwala na bezpieczne i elastyczne gromadzenie środków pieniężnych. Konto tego typu można założyć w dowolnym momencie życia, jednak im wcześniej tym więcej środków uda nam się zgromadzić. Dlatego warto o nim pomyśleć również pod kontem systematycznego oszczędzania dla dziecka.