REKLAMA

"GW": Za pomocą Pegasusa szpiegowano też ludzi związanych z PiS

2022-01-18 07:03
publikacja
2022-01-18 07:03

Za pomocą Pegasusa szpiegowano też ludzi związanych z PiS: byłego rzecznika partii Adama Hofmana, byłego posła Mariusza Antoniego K., byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza oraz Katarzynę Kaczmarek, żonę "agenta Tomka" - podała we wtorek "Gazeta Wyborcza".

"GW": Za pomocą Pegasusa szpiegowano też ludzi związanych z PiS
"GW": Za pomocą Pegasusa szpiegowano też ludzi związanych z PiS
fot. Andrzej Hulimka / / Forum

"Pierwszy kontrakt na Pegasusa obejmował 40 licencji do wykorzystania w ciągu trzech lat. Potem, jesienią 2020 r. został przedłużony, ale nie wiem już, czy na taką samą liczbę - mówi "Wyborczej" informator, który na przełomie 2017 i 2018 r. współpracował z warszawską spółką Matic.

Jak wyjaśniono, "to ona pośredniczyła w transakcji pomiędzy Centralnym Biurem Antykorupcyjnym a izraelską spółką NSO Group, która sprzedała polskim służbom system szpiegowania smartfonów". Jak przypomniano, Matic to firma założona przez osoby pracujące w PRL dla milicji i Służby Bezpieczeństwa.

"Wyborcza", powołując się na swojego rozmówcę, podała, że na przełomie 2017 i 2018 r. CBA zaczynało pracę z Pegasusem, to z dawnych ludzi PiS na "pierwszy ogień poszedł Adam Hofman". Dziennik podaje, że "rozpracowywanie Hofmana i jego znajomych przez CBA zaczęło się jeszcze w 2016 r., przed zakupem Pegasusa".

Z informacji uzyskanych przez "Wyborczą" wynika, że "CBA zajęło się m.in. przyjacielem Hofmana i byłym posłem Mariuszem Antonim K. oraz Dawidem Jackiewiczem, odwołanym w 2016 r. ministrem skarbu w rządzie Beaty Szydło". 

oloz/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (15)

dodaj komentarz
karbinadel
To zupełnie normalne u bolszewików
carlito1
Jak tak patrzę na ten rzond to naprawdę wierzę, że film "Kariera Nikosia Dyzmy" jest na faktach autentycznych.
antek10
A Fogiel sie śmiał z Pegasusa. Teraz my sie śmiejemy z niego bo Pegasusem szpiegowali swoich aby miec na nich haki. Panie Fogiel buhahahahahahaha
kryzysio
Niech się piekarze nie bawią w esbeków.
anty12
HAHAHAHA mafia sie wykancza, narodowo !!! Kartofel jak Stalin :) Najzywsza forma zauwania jest kntrola, czy jakos tak :D Narodowo !! :D
anty12 odpowiada (usunięty)
Witamy nowego trolla. Kierowniku, napisz cos wiecej o sobie. Pereira kierownikiem ?:)
next3
Jak na starą konsolę znalezioną na strychu ten Pegasus ma wiele ciekawych funkcji...Na przykład wywołuje panikę i biegunkę u "dobrozmianowców"....Należy koniecznie wysłać ją Tuskowi, aby wykradła plany akcji "Fur Deutschland"....Bez problemu jej tekst przetłumaczą patrioci w 6-ym pokoleniu: Vogel, Schreiber i Muller....
szprotkafinansjery
A jakby nie dali rady, zawsze im pomoże germanistka z wykształcenia, pani Kornhauser.

Powiązane: Pegasus - system do inwigilacji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki