REKLAMA
WAŻNE

GPW została instytucją stowarzyszoną Światowej Federacji Giełd

2022-01-25 08:54
publikacja
2022-01-25 08:54
GPW została instytucją stowarzyszoną Światowej Federacji Giełd
GPW została instytucją stowarzyszoną Światowej Federacji Giełd
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Światowa Federacja Giełd (World Federation of Exchanges) zdecydowała o przyznaniu Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie statusu instytucji stowarzyszonej - podała GPW w komunikacie prasowym. WFE przyjęła również wniosek warszawskiej giełdy o rozpoczęcie procesu ubiegania się o pełne członkostwo.

Nawiązanie partnerstwa pomiędzy GPW i WFE będzie polegało na wymianie informacji, danych statystycznych, a także udziale GPW w wydarzeniach organizowanych przez WFE.

"Bardzo cieszymy się z nawiązania partnerstwa ze Światową Federacją Giełd (WFE) zrzeszającą 250 operatorów infrastruktury rynkowej. Do tej społeczności wnosimy wspaniałą historię sukcesu polskiego rynku kapitałowego. Dołączył on do najbardziej rozwiniętych rynków na świecie dwa razy szybciej niż rynki Korei Południowej czy Izraela. Ten sukces nas nie uśpił. W ciągu ostatnich czterech lat rozwinęliśmy zawansowane rozwiązanie technologiczne dla giełd i ich klientów. WFE daje wspaniałe możliwości budowania relacji biznesowych z naszymi koleżankami i kolegami z innych giełd oraz bycia częścią organizacji i dialogu politycznego, które tworzą przyszłość naszej branży" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes GPW Marek Dietl, prezes GPW.

GPW poinformowała, że aby uzyskać status instytucji stowarzyszonej Światowej Federacji Giełd, kandydat musi mieć znaczący wpływ na rozwój rynku kapitałowego w swoim kraju lub regionie. Warunkiem jest również członkostwo lokalnego regulatora w Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (ang. International Organization of Securities Commissions), w skład której wchodzą podmioty regulujące i nadzorujące rynki finansowe. Regulator rynku finansowego w Polsce należy do IOSCO od 1991 roku.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki