REKLAMA

GNB ocenia, że wypowiedzenie umów przez Getback jest bezzasadne

2017-06-05 19:08
publikacja
2017-06-05 19:08

Wypowiedzenie przez Getback umowy o zarządzanie częścią portfela inwestycyjnego OFWD oraz wypowiedzenie przez kancelarię prawną tej spółki umowy o obsługę prawną OFWD nie znajduje, zdaniem Getin Noble Banku, uzasadnienia - podał bank w komunikacie. GNB jest większościowym uczestnikiem OFWD.

GetBack podał w poniedziałek, że z trzymiesięcznym terminem wypowiedzenia wypowiedział umowę zlecenia zarządzania częścią portfela inwestycyjnego Open Finance Wierzytelności Detalicznych Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego FIZ, obejmującego sekurytyzowane wierzytelności (OFWD). Jednocześnie Kancelaria Prawna Getback Mariusz Brysik dokonała wypowiedzenia OFWD umowy o obsługę prawną.

Jak podano w porannym komunikacie, po upływie okresu wypowiedzenia strony przedmiotowych umów są zobowiązane do rozliczenia wynagrodzenia należnego spółce Getback oraz kancelarii z tytułu realizacji umów, w szczególności wynagrodzenia z tytułu zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego.

Według szacunków Getback oraz kancelarii, wynagrodzenie na dzień publikacji komunikatu wynosi ok. 102 mln zł. Umowy obowiązują do 30 września 2017 roku.

Jak podano, decyzja o wypowiedzeniu umów przez Getback oraz kancelarię była podyktowana "brakiem możliwości osiągnięcia porozumienia z głównym uczestnikiem funduszu w kwestii ustalenia korzystnych dla spółki i kancelarii warunków biznesowych dotyczących dalszej obsługi wierzytelności sekurytyzowanych funduszu". (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki