Francuski koncern Total wycofał się z projektu gazowego w Iranie

Francuski koncern energetyczny Total wycofał się z Iranu po tym, gdy USA zagroziły nałożeniem sankcji na spółki prowadzące tam interesy - oświadczył w poniedziałek cytowany przez państwową telewizję irański minister do spraw ropy Bidżan Zanganeh.

(fot. Charles Platiau / FORUM)

"Proces zastąpienia (Totalu) przez inną spółkę trwa" - powiedział minister dodając, że Total zaprzestał już realizowania umowy o swym udziale w 11 fazie zagospodarowywania irańskiego złoża gazu ziemnego South Pars pod dnem Zatoki Perskiej.

Na prowadzonej przez ministerstwo do spraw ropy stronie internetowej SHANA zamieszczono także wypowiedź Zanganeha, że Total już ponad dwa miesiące temu ogłosił swe plany wycofania się z Iranu.

Przedstawiciele irańskich władz sugerowali wcześniej, że państwowy chiński koncern energetyczny CNPC (China National Petroleum Corporation) mógłby przejąć udział Totalu w 11 fazie zagospodarowywania South Pars, zwiększając w ten sposób własny udział z obecnych 30 proc. do ponad 80 proc.

dmi/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mbia

Jankesi nie pozwolili makaronowi samodzielnie decydować - oj oj

! Odpowiedz
2 11 oklahoma_kid

"... państwowy chiński koncern energetyczny CNPC (China National Petroleum Corporation) mógłby przejąć udział..." - jak to, to Chiny nie słuchają sie USA?? i czy to oznacza że USA wzmacnia w ten sposób Chiny i Rosję pchając Iran w ich ramiona?

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,1% XII 2018
PKB rdr 5,1% III kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,2% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 274,95 zł XII 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,1% I 2019

Znajdź profil