REKLAMA

Fiskus nie kontroluje miliardów na cmentarzu

2019-10-28 02:31
publikacja
2019-10-28 02:31

Szara strefa w branży pogrzebowej jest warta 3,4 mld zł. Służby skarbowe mało się tym interesują - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita"

fot. / / YAY Foto

"Dla przedsiębiorców zajmujących się pochówkiem zmarłych i różnymi usługami z tym związanymi nastały złote czasy. Od kilku lat w Polsce rośnie liczba zgonów. Przekroczyła już 400 tys. rocznie. Powód jest prosty: zaczyna wymierać pokolenie wielkiego wyżu demograficznego, który nastąpił tuż po II wojnie światowej" - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Jak pisze gazeta, w najbliższych latach można się zatem spodziewać niemal pół miliona pogrzebów rocznie, a takie wydarzenie organizuje zwykle profesjonalny zakład pogrzebowy. "Niestety, spora część firm z branży działa nielegalnie, albo nie ujawnia fiskusowi znacznej części swej działalności" - informuje "Rz".

Gazeta przytacza niedawno opublikowany raport Federacji Przedsiębiorców Polskich i Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej. Wynika z niego, że "fiskusowi ucieka niemal 949,6 mln zł z tytułu różnych podatków z branży. To zakłady kamieniarskie, grabarze, producenci trumien i inne firmy związane z organizacją pogrzebów" - podaje "Rz".

Jak informuje "Rz", legalne firmy z branży wskazują na słabość działania służb skarbowych, które "najwyraźniej tolerują szarą strefę". 

akuz/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jendreka
Za to kościół ma wszystko w kieszeni.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki