Facebook da zarobić. Kupi nasze dane

Facebook Viewpoints – tak nazywa się aplikacja, dzięki której każdy z użytkowników Facebooka może zarabiać – donosi serwis komputerswiat.pl. Ceną będzie jednak nasza prywatność.

(fot. Dado Ruvic / FORUM)
Aplikacja umożliwi zarabianie pieniędzy w oparciu o ankiety, w których użytkownicy będą dzielili się z Facebookiem danymi i informacjami o sobie. Za każdą wypełnioną ankietę przyznawane będą punkty, które następnie będzie można wymienić na pieniądze wysyłane przez PayPal.

Informacje zapewne posłużą jeszcze lepszemu pozycjonowaniu produktów i reklam do poszczególnych użytkowników.

W aplikacji została już umieszczona pierwsza ankieta, która dotyczy produktów ograniczających negatywny wpływ mediów społecznościowych. Za jej wypełnienie można otrzymać 1000 punktów, które przełożą się na niespełna 5 dolarów (ok. 20 zł).

Aplikacja została wydana na Androida i iOS.

MKZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 22 1as

Pokolenie psów Pawłowa. Dramat.

! Odpowiedz
0 19 myslcie_samodzielnie

Na początek kasa za dane i ankiety, a później kasa za udostępnianie/tworzenie/lubienie postów zgodnych z "polityką firmy" i oczywiście punkty karne za posty niezgodne z "polityką filmy".
Psa można tresować kiełbasą jak grzecznie siada, a ludzi kasą z nieba za działania zgodne z "polityką firmy". Tłumy będą hopsać jak im Mark przykaże, a za kasę z nieba kupować co im fb zareklamuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne