FaceApp zarobiła ponad milion dolarów w 10 dni

2019-07-19 18:17
publikacja
2019-07-19 18:17

W ciągu ostatnich 10 dni aplikacja FaceApp, przy pomocy której można m.in. postarzać swoją twarz na zdjęciach, zarobiła ponad 1 mln dol. - pisze w piątek rosyjska edycja portalu Forbes. W wielu krajach FaceApp znalazła się wśród najpopularniejszych aplikacji w App Store i Google Play.

/ fot. Google Play /

Korzystanie z podstawowych funkcji aplikacji jest bezpłatne, jednak użytkownicy mogą zapłacić za dodatkowe opcje tj. rozszerzoną wersję oprogramowania. Portal Forbes wyjaśnia, że użytkownicy urządzeń Apple zapłacili 746 tys. dol. za to, żeby zablokować wyświetlające się reklamy i usunąć znak wodny FaceApp z przerobionych zdjęć.

Według firmy analitycznej App Annie w ciągu ostatnich 10 dni FaceApp zainstalowano ok. 6,5 mln razy, w tym 2 mln na systemie operacyjnym iOS (iPhone) i 4,5 mln razy na Androidzie.

Aplikacja powstała w 2017 roku. Jej twórcą jest były pracownik rosyjskiego koncernu Yandex Jaroslaw Gonczarow. Według App Annie aplikacja od 2017 roku została pobrana 73,2 mln razy i zarobiła 11,6 mln dol.

Forbes zaznacza, że nie wiadomo, od czego zaczęła się trwająca obecnie fala popularności aplikacji. Władimir Zykow, szef Stowarzyszenia profesjonalnych użytkowników portali społecznościowych i komunikatorów uważa, że FaceApp mogła stać się popularna dzięki influencerom; jej popularność może być też skutkiem prowadzonej przez firmę kampanii marketingowej.

Od kilku dni media piszą o obawach dotyczących prywatności użytkowników aplikacji. W czwartek polskie Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że resort i NASK przeprowadzą analizy aplikacji do "postarzonych" zdjęć pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych oraz bezpieczeństwa informacji. Powstanie też specjalny punkt konsultacyjny nt. bezpieczeństwa aplikacji mobilnych.(PAP)

ndz/ bjn/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
degrengolada
ciekawa aplikacja, chyba zainstaluję
heimir
Najwiecej zawsze zarabia się na ludzkiej głupocie i nieświadomości. Gdzie jest RODO w stosunku do tej apki?
specjalnie_zarejestrowany2
Ruska aplikacja... ministerstwo cyfryzacji... może w odwecie aplikacja do uprawy cebuli.
ertom
"Forbes zaznacza, że nie wiadomo, od czego zaczęła się trwająca obecnie fala popularności aplikacji. " Jak to od czego? Od tego, że Forbes i wszyscy inni od kilku dni non-stop o tej aplikacji piszą. Wcześniej o niej nie słyszałem, a od paru dni kilka newsów dziennie

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki