REKLAMA

Erdogan rezygnuje z konta w dolarach - zamienia je na liry

2016-12-08 19:10
publikacja
2016-12-08 19:10

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zrezygnował z konta prowadzonego w dolarach i zamienił je na tureckie liry, wzywając jednocześnie obywateli swego kraju, aby uczynili to samo dla wsparcia słabnącej waluty narodowej.

fot. Murad Sezer / / Reuters

Jak oświadczył w czwartek rzecznik prezydenta Ibrahim Kalin, Erdogan "wymienił całą zagraniczną walutę ze swego konta na walutę krajową - liry", zwracając się jednocześnie z apelem do obywateli, aby uczynili to samo.

Erdogan już w ubiegłym tygodniu apelował do obywateli Turcji, aby zamienili swe oszczędności w obcych walutach na liry i wzmocnili w ten sposób - krajowy pieniądz, który ostatnio jest najsłabszy od dziesięciu lat w stosunku do dolara.

Kurs dolara amerykańskiego wynosi obecnie prawie 3,5 tureckiej liry.

Obywatele Turcji często oszczędzają w dolarach i euro lub lokują oszczędności w złocie, aby zmniejszyć ryzyko dewaluacyjne. (PAP)

ik/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~jj
mądry gość przewalutował jak lira spadła o 20% czyli w dołku...
~niepelnosprawny_org
uciekać stamtąd, mogą się rozwijać na wet gospodarczo, nawet waluta, czy pkb itp, ale tam sie tworzy reżim, radykalny islam...
apropos lira do kosza, sprzedaż wszystkiego, ludzie sie powinni opamietać...
znajmomy po wakacjach jednak trzma :) na lepsze czasy?
~broker
Wymienił to co miał w kieszeni a co na kontach zagranicznych?
~erdoganek
zagranice zostawiam ...wymienilem tylko to co w skarpecie i pod dywanem chowam ...
~Mariolka
To już niech lepiej od razu wymienią na kolumbijskie (to z filmu), albo wenezuelskie peso, które, co wszak powszechnie wiadomo, jest ostatnio hitem wśród oszczędzających......:)))). Pozdrawiam.
~olo
czekam na dekret w polsce przymusowego przewalutowania na euro .... pozniej bum kryzysik i tak w bialych rekawiczkach okrada sie ludzi od setek lat. UCZYC SIE OD ZYDOW: PAPIER+ZLOTO+SLOIK = jak przezyjesz ZYSK
~ad
Gdyby takie przewalutowanie było kilka lat temu to nie byłoby dzisiaj problemów z lecącym na łeb cebulakiem.
~ala odpowiada ~ad
całkiem niedawno za 1euro było 1,5usd teraz można powiedzieć 1euro = 1usd. Z tego prostego powodu usd w naszym kraju nie jest po 2zł tylko po 4
~grucha
buahaha wymienil erdos 200 usd i wali glupa. areszta z 40 milionow usd lezy w szwajcarii. Jak w turcji tak i w polsce SAME CWANIAKI !!!
~jabol
jednak zauwazam ze ludzie na szczycie nie za bardzo chca widziec lub widza tych nizej i to wszedzie nie tylko w Turcji. Jestem ciekawy ilu Turkow zmieni dolary na smietnikowe liry. No chyba ze pan Sultan spowoduje to sila tak jak spowodowal zamach na siebie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki