REKLAMA

Echo Investment zakłada poprawę marży w segmencie mieszkaniowym w '22

2021-11-29 12:32
publikacja
2021-11-29 12:32
Echo Investment zakłada poprawę marży w segmencie mieszkaniowym w '22
Echo Investment zakłada poprawę marży w segmencie mieszkaniowym w '22
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Echo Investment oczekuje, że mieszkania sprzedawane w ramach nowych projektów przyczynią się w przyszłym roku do wzrostu marży w segmencie mieszkaniowym - poinformowali podczas wideokonferencji przedstawiciele spółki. Deweloper podtrzymuje, że w tym roku sprzeda ponad 3.000 lokali.

"Nie dajemy jasnej prognozy, ale biorąc pod uwagę nowe projekty, które rozpoczęliśmy w tym roku, a także sprzedaż nowych mieszkań, naszym celem jest marża ok. 30 proc., a na pewno nie niższa niż w tym roku (ok. 28 proc. po trzech kwartałach z wyłączeniem PPA po przejęciu Archicomu - przyp. PAP)" - poinformował Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment ds. finansowych.

"Widzimy bardzo duży potencjał do wzrostu cen. Podaż nie nadąża za popytem. Dlatego wierzymy w dalszy wzrost cen, co częściowo będzie miało wpływ na 2022 r., a największy na lata 2023-2024" - dodał.

Prezes Nicklas Lindberg podtrzymał, że w tym roku spółka przekroczy poziom 3.000 sprzedanych mieszkań.

Po trzech kwartałach Grupa Echo (wraz z przejętym Archicomem) sprzedała 3.322 mieszkania.

Prezes poinformował podczas wideokonferencji, że obecny bank ziemi grupy pozwala wybudować 15 tys. mieszkań. Dodał, że spółka cały czas poszukuje gruntów pod nowe inwestycje.

Od początku roku Grupa Echo-Archicom rozpoczęła budowę blisko 1,3 tys. mieszkań, a w czwartym kwartale wystartuje z realizacją ok. 1,4 tys. lokali.

Od początku roku do końca września Grupa Echo Investment zaksięgowała w wyniku przekazanie klientom 1.357 mieszkań, łącznie z mieszkaniami Archicomu, które wchodzą do konsolidacji. W IV kwartale grupa planuje wydać klientom 1.286 lokali. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki