Echo Investment sprzedaje nieruchomość w Krakowie za 40,3 mln euro

2019-09-11 15:58
publikacja
2019-09-11 15:58
fot. Echo Investment /

Echo-Opolska Business Park, spółka zależna Echo Investment, zawarła z EPP Development 6 przyrzeczoną umowę sprzedaży nieruchomości wchodzącej w skład kompleksu biurowego O3 Business Campus położonego w Krakowie - podało Echo Investment w komunikacie. Cena sprzedaży wyniosła 40,3 mln euro.

Cena sprzedaży została powiększona o VAT i uwzględnia pomniejszenie o wartość prac wykończeniowych pozostałych do wykonania na powierzchniach najemców wynikających z podpisanych umów najmu, wartość usterek i wartość kosztów transakcyjnych.

Jak podano, sprzedający może otrzymać dodatkowe płatności związane z realizacją prac aranżacyjnych na powierzchniach najemców oraz z usuwaniem usterek w łącznej wysokości 6,99 mln euro powiększoną o VAT.

Powierzchnia najmu brutto nieruchomości wynosi ok. 18.900 m kw., a wygenerowany roczny dochód z wynajmu wynosi ok. 3,3 mln euro.

W ramach transakcji strony zawarły umowę gwarancji czynszowej, która przewiduje gwarancję pokrycia przez sprzedawcę na rzecz kupującego płatności czynszowych oraz opłat eksploatacyjnych dla poszczególnych części budynku, które nie zostały wynajęte podmiotom trzecim w dniu podpisania umowy oraz tych, które zostały wynajęte, a w stosunku do których zostały zastosowane obniżki czynszu lub okresy bezczynszowe. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki