REKLAMA
DZIEŃ UE

EUROSNACK S.A. przeprowadzi emisję akcji o wartości 0,5 mln zł

2010-03-25 09:44
publikacja
2010-03-25 09:44
Warszawa, 25 marca 2010 – EUROSNACK S.A. – producent słonych przekąsek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik – przeprowadzi w kwietniu prywatną emisję akcji. W jej ramach poprosi inwestorów o 0,5 mln zł, które przeznaczy na realizację programu inwestycyjnego. W maju, bezpośrednio po emisji, Eurosnack S.A. zadebiutuje na rynku NewConnect. Funkcję oferującego podczas emisji pełnił będzie Wrocławski Dom Maklerski S.A., Autoryzowanym Doradcą została spółka CEE Capital sp. z o.o.

Od 2007 roku tj. od momentu przejęcia marki ZPC Lajkonik, Eurosnack S.A. dokonał dużych zmian w modelu biznesu. Przede wszystkim zmieniło się portfolio klientów spółki.

- „Dziś to nie tylko lokalne hurtownie, ale przede wszystkim duże sieci handlowe. W związku z tym znacznie wzrósł popyt na nasze produkty. Aby go zaspokoić konieczne są inwestycje w infrastrukturę, przede wszystkim w park maszynowy. To główny cel, na który chcielibyśmy przeznaczyć środki z planowanej emisji akcji” – mówi Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

- „Eurosnack S.A. To ciekawa propozycja dla inwestorów zainteresowanych akcjami spółek produkcyjnych i handlowych. Takich ofert w ostatnim czasie brakowało na rynku, stąd liczymy na spore zainteresowanie emisją. Jej szybka realizacja pozwoliłaby spółce debiutować na rynku już w maju br.” – komentuje Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

* * *

Eurosnack S.A. zajmuje się produkcją i sprzedażą słonych przekąsek (m.in. chrupek kukurydzianych naturalnych i smakowych oraz prażynek) a także biszkoptów pod markami własnymi: "Chrupcie" oraz "Lajkonik". Klientami działającej od 1996 roku są aktualnie zarówno hurtownie, jak i duże sieci detaliczne. W 2007 roku spółka przejęła ZPC Lajkonik oraz wszystkie prawa do produktów oraz marki ZPC Lajkonik. W ofercie znajdują się zarówno chrupki naturalne i smakowe, biszkopty tradycyjne i krakowskie oraz prażynki naturalne i paprykowe.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~smakosz
co za syf straciłem na tym 5000zł

za 5tyś to bym przez 10 lat jadł tego smakowitego jedzonka snack

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki