REKLAMA

Dziś wybory szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej

2016-10-28 02:16
publikacja
2016-10-28 02:16

Dziś Polski Związek Piłki Nożnej wybierze swojego prezesa. Wyboru dokona 118 działaczy z całego kraju podczas zjazdu delegatów Związku. Kandydatami na szefa PZPN są: obecny prezes Zbigniew Boniek oraz biznesmen i były właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski.

fot. Bartosz Frydrych / / FORUM

Na wybór delegatów czeka między innymi minister sportu Witold Bańka. Liczy, że prezes PZPN będzie kontynuować reformy. "My oczywiście jako resort szanujemy autonomię związków i nie zamierzamy w jakikolwiek sposób ingerować w wybór władz. Spoglądając jednak na ostatnie lata, w polskiej piłce wiele zmieniło się na plus. To choćby gra reprezentacji, występy kadr młodzieżowych oraz poprawa wizerunku drużyn" - wymienia szef resortu sportu.

Minister Bańka zauważa, że polska piłka nożna powinna zmieniać się także w zakresie szkolenia najmłodszych. "Sporo pracy przed władzami PZPN w najbliższych latach. Szkolenie dzieci i młodzieży jest podstawą, musimy zadbać też o napływ talentów do reprezentacji. Dużo pozytywnych rzeczy w tym zakresie już się dzieje i nie sposób nie dostrzec tych zmian w ostatnich latach" - dodaje Witold Bańka.

Oprócz prezesa, delegaci wyłonią dziś też 5 wiceprezesów oraz 12 członków zarządu PZPN.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze delegatów PZPN rozpocznie się przed południem w jednym ze stołecznych hoteli.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Michał Fedusio/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki