Dżihadyści mają nową strategię zamachów we Francji

Unijna agencja policyjna Europol ostrzega, że dżihadyści opracowali nową strategię zamachów. Ich celem jest przede wszystkim Europa, w tym głównie Francja.

(fot. Zuma Press / FORUM)

W przeciwieństwie do francuskich ekspertów antyterrorystycznych, specjaliści z Europolu są zdania, że Państwo Islamskie zamierza uderzyć w szarego obywatela. Według dżihadystów, straty wśród ludności cywilnej wywołują większe wrażenie i sieją przerażenie w społeczeństwie - a o to chodzi terrorystom. Ataki mieliby przeprowadzić islamiści równocześnie, w różnych miejscach, dzięki temu, że znają specyfikę lokalną kraju, z którego pochodzą.

W raporcie Europolu podkreślono, że nie ma dowodów na to, iż terroryści przedostają się do Unii razem z falą uchodźców.

Francja domaga się ściślejszej współpracy w wymianie informacji i współdziałaniu antyterrorystycznym między policjami poszczególnych krajów. Według tamtejszych ekspertów, dżihadyści przygotowywali siedem zamachów we Francji, ale ich celem były głównie obiekty przemysłowe i mające symboliczny związek z Europą.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński/Paryż/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~morski_WILK

kazde cialo zamachowca islamskiego powinno byc oblane swinska krwia i pochowane ze swinskim ryjem , gwarantuje wam ze bylo by spokojniej

! Odpowiedz
0 4 ~endi

Jest sposób na to by wszystkie zamachy były nieskuteczne - nie nagłaśniać ich w żadnych mediach

! Odpowiedz
1 8 ~west

To nie są żarty. Czy zdajesz sobie sprawę że nasze granice lądowe nie są chronione w stopniu który umożliwiłby zatrzymanie dziennego napływu kilkuset osób? Na wiosnę ruszy rzeka ludzi z Azji i Afryki. Ukraina przepusci dziesiątki tysięcy nielegalnych imigrantów. Ukraińcy nie potrafią obronić swojej wschodniej granicy a co dopiero martwić się o naszą. Tam rządzi dolar. Rozumiecie? Priorytetem jest wzmocnienie SG. Natychmiast budować solidne ogrodzenia na granicach ladowych RP. Liczmy wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 16 ~azet

"W raporcie Europolu podkreślono, że nie ma dowodów na to, iż terroryści przedostają się do Unii razem z falą uchodźców."

Co za durnie. Dopóki nie byłoby NIEZBITYCH dowodów, że terroryści NIE przedostają się do Unii razem z falą uchodźców, to nie powinien być wpuszczony nikt. Nasze bezpieczeństwo jest ważniejsze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 30 ~KDJ

To rząd francuski ze swoją nieodpowiedzialną polityką niszczy Francję. Utrzymuje meneli i dziwi się, że rosną w siłę. Uczciwa praca każdego sprowadzi na dobre tory, a siedzenie na zasiłku w kolei zniszczy każdego.

! Odpowiedz
1 14 ~pol7

Francja z przepięknym Paryżem Lazurowym Wybrzeżem Cudowne Alpy dlaczego te brudny chcą to zniszczyć

! Odpowiedz
0 12 ~pa

Na razie, to głównie Francuzi chcą to zniszczyć, prowadząc taką, a nie inną politykę socjalną.

! Odpowiedz
0 0 ~Blu

Francuzi... nie mam zbyt dobrego zdania o tej nacji. Co oni teraz wyprawiają,... ta ich multikulti odbije się kiedyś czkawką nie tylko im ale i całej Europie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil