REKLAMA

Duże zmiany w systemie bankowości internetowej Pekao SA?

2007-04-11 21:00
publikacja
2007-04-11 21:00
Bank Pekao SA aktywnie przygotowuje się do fuzji. Ostatnio znacząco poprawił konkurencyjność rachunków osobistych, wprowadzając dla ok. 1,2 mln klientów usługę concierge, a dla wszystkich dodatkowe assistance (prawne i budowalne). Jak się okazuje to nie koniec niespodzianek. Na ostatniej konferencji prasowej bank uchylił rąbka tajemnicy zdradzając, że w dalszej kolejności znacznemu rozszerzeniu ulegnie funkcjonalność bankowości internetowej Pekao24.

Co będzie zmienione? Trudno w tej chwili powiedzieć, ale można przypuszczać, że pojawią się rzeczy, których w tym momencie w systemie nie ma, a należą do rynkowego standardu. Poza drobnymi ułatwieniami w obsłudze, powinny pojawić się na przykład przelewy zagraniczne, lepsza obsługa kart kredytowych, być może wyżej oprocentowane lokaty internetowe (chociaż to ostatnie nie pasuje do Pekao SA, jednak w BPHu jest atrakcyjna lokata internetowa, a zatem w ramach zachęty klientów do przejścia, Żubr może coś takiego wprowadzić). Najważniejszą z oczekiwanych zmian w systemie może być możliwość integracji systemu bankowości internetowej z CDMNetem, czyli system internetowym Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA.

Raczej na 100% powinny pojawić się przelewy bezpośrednie czyli płatności internetowe. Jeśli tak, to naturalnym krokiem będzie pojawienie się supermarketu, na wzór market.bph.pl.

To oczywiście tylko nasze przypuszczenia co do ewentualnych zmian w systemie. Tak czy inaczej jest to naturalny kierunek ewolucji tego rodzaju usług, więc prędzej czy później większość tych funkcjonalności powinno pojawić się w Pekao24. Wszystko wyjaśni się już w przyszłym tygodniu, bo właśnie wtedy zapowiadana jest konferencja na ten temat.

Michał Macierzyński & Łukasz Radomski /

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki