Duński koncern Jysk przenosi produkcję do Europy, w tym do Polski

Duński koncern meblowy Jysk przenosi produkcję do krajów Europy Wschodniej - również do Polski. Jednym z powodów są niskie koszty produkcji oraz rozwój technologii, pisze gazeta Berlinske.

(fot. Piotr Mecik / FORUM)

Innym powodem przeniesienia produkcji mebli z Chin między innym do naszego kraju jest coraz mniejsza dostępność produktów spowodowana długimi terminami dostawy od chińskich producentów mebli. Zdaniem Thomasa Sorensena, jednego z producentów łóżek dla Jysk, konsumenci gotowi są zapłacić nieco więcej, by na zamówiony towar czekać kilka a nie kilkadziesiąt dni.

Proces przenoszenia produkcji mebli z Chin do krajów Europy Wschodniej potrwa kilka lat, ale jest nieunikniony. Wzrost zarobków pracowników w Chinach oraz automatyzacja procesów produkcyjnych powoduje, że bardziej opłaca się produkować meble w krajach położonych znacznie bliżej Danii.

Duński koncern Jysk sprzedaje rocznie ponad 170 milionów produktów w swoich 2400 sklepach w Europie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Przemysław Gołyński/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 0 ~ole

Chińczyk cierpliwy produkował na taśmie przywiązany łańcuchem do maszyny z miskę ryżu. Polak zrobi to bez przymusu za grosze jak mu powiedzą , że jest już Europejczykiem i poklepią go po plecach.

! Odpowiedz
0 1 ~gaal

Dokładnie tak, lepiej siedzieć na tyłku, dostać zapomogę i nic nie robić.
Europejczykami to jesteśmy od zawsze, a od 2004 r należymy do wspólnoty europejskiej.
Poczytaj co to jest i dlaczego powstała.

! Odpowiedz
5 4 ~timoty

Yeah nowe obozy pracy dla obywateli Polski! Wołajcie na wjeździe tyle ile płaci się w Danii czyli minimalnie jakieś 60 PLN na godzinę! Tylko, że oni szukają naiwniaków, bo są wyzyskiwaczami i ich przyszli pracownicy, bardzo szybko się o tym przekonają haha. Kiedyś by mnie to może nawet bawiło, ale taka jest rzeczywistość, że w Polsce zapłacą, białym niewolnikom z dyszla na godzinę, bo Polska i Polacy się nie szanują, a więc taki los niestety ten kraj czeka. No chyba, że naściągamy obcego kapitału i PiS im wywinduje płacę minimalną do poziomów średniej europejskiej, wtedy to oni będą płakać :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Grzechu_comeback

Źle ci? "Zmień pracę , weź kredyt"-to cudrady pana z..... 70% POparciem...
Wracaj do Moskwy. Do POLSKI już pakują walizki EUROPEJCZYCY z krajów ogarniętych wariacką i samobójczą poprawnością.....

! Odpowiedz
3 14 ~Warszawa

Każde miejsce pracy podwyższa moje zarobki:) jak w Poznaniu powstanie fabryka dla 100 osób to ja w Warszawie dostanę podwyżkę o 20 gr. I tak bedzie dopóki Nie wpuścimy ciemnych nacji do siebie. Dlatego bede głosował zawsze na tego kto uchroni mój dochód.

! Odpowiedz
13 5 ~plebs

praca dla banderowcow za 800pln miesiecznie.

! Odpowiedz
0 2 ~pees

Jakie 800 PLN, powiedz gdzie są w tej chwili takie zarobki.
Bezsensowna pisanania dziwnych flustratów.

! Odpowiedz
4 4 ~Gg

szydło dziękujemy ci za te wspaniałe inwestycje...

! Odpowiedz
3 16 ~hehe

Polak za 400 euro i jedzenie biedronkowe jest bardziej wydajny niż Chińczyk.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne