Donieś, oceń, zgłoś pomysł - rusza serwis dla pracowników

Wystartował portal, dzięki któremu pracownicy będą mogli realnie i anonimowo współtworzyć firmę, o ile pracodawcy postanowią dołączyć do społeczności. Zamiast organizować się w związki zawodowe, zatrudnieni mogą wyjść z inicjatywą za pomocą startupu - anonimowo i bez wpływu na ich karierę - a przynajmniej tak przekonują twórcy portalu. 

(fot. thinkstock / Bankier.pl)

iniJob.com to serwis, w którym pierwsze skrzypce grają pracownicy. To oni zgłaszają inicjatywę, a inni członkowie załogi, mogą tę inicjatywę poprzeć. Portal gwarantuje, że prośby czy skargi pracowników trafią do ich pracodawców - anonimowo i bezpiecznie. Jak przekonują twórcy, to nie jest kolejny portal, który polega na przesyłaniu opinii dla byłych pracodawców. Misją iniJob.com jest tworzenie społeczności pracowników, którzy mogą realnie wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, w którym zostali zatrudnieni. 

Jak to działa? - Zgłosić inicjatywę mogą tylko osoby pracujące w danej firmie. Administratorzy serwisu weryfikują to oraz sprawdzają, czy dana propozycja jest zgodna z regulaminem. Nie może godzić w interes gospodarczy pracodawcy, nie może nikogo obrażać. Po akceptacji przez administratora jest ona publikowana w ramach profilu danego pracodawcy, zaraz po jego zarejestrowaniu w serwisie.

(inijob.com)

Jeżeli pracodawca jest nowy na iniJOB, przedstawiciel serwisu kontaktuje się z nim i informuje o przedsięwzięciu pracowników. Pracodawca może założyć darmowy profil i w ramach udostępnionego narzędzia reagować na inicjatywy. Oczywiście może też zignorować je, jednak wszyscy użytkownicy portalu będą widzieć, że dany pomysł pozostał bez odpowiedzi - wyjaśniają założyciele. 

Pomysłodawcą i twórcą portalu jest były prezes Comperia.pl - Bartosz Michałek.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~pracownik

Kolejny bzdety serwis
Jeśli ktoś pisze anonimowo to tak jak w donosach
Jest to napewno "prawda"
W anonim ach na necie to każdy jest chora
Nawet ja he he

! Odpowiedz
0 1 ~joey

W dawnych, normalnych czasach, tj. przed najazdem bolszewików na Polskę, nie czytało się w ogóle anonimowych donosów... Szły one prosto do kosza...

! Odpowiedz
0 2 ~realista

Ten cały prezesik to sz--ja i cwaniaczek. Zeruje na ludzkich problemach i nieszczesciach i to jeszcze za nasze pieniadze z podatkow tworzy takie portale zeby jeszcze bardziej pograzyc ludzi pracy. Nie dajcie sie nabrac na takie pomysly . Zwiazki wam nie pomoga a pracodawca pomoze. Nie rob chlopie jaj.

! Odpowiedz
2 12 ~kjhygtf

zażalenia skłąda się do inspekcji pracy, a nie do pracodawcy, który od razu zniszczy dokumentację zastraszy resztę pracowników. pomysł z piekła rodem.

! Odpowiedz
1 24 ~kytilana

PRL wraca tylko technologia się zmienia, przecież to niezapomniana "KSIĄŻKA WNIOSKÓW I ZAŻALEŃ"

! Odpowiedz
0 2 ~ksw

http://www.eioba.pl/a/34rn/tajemnice-starych-ksiag-skarg-wnioskow-i-zazalen

! Odpowiedz
1 19 ~nie-wiem

Coraz to głupsze pomysły wymyślają, korpoludkom już przesiadywanie na fejzbukach się znudziło i szukają nowego zajęcia?

! Odpowiedz
8 11 ~Marek

Jeden wpis o mojej firmie a mój mecenas zrobi z nich mokrą plamę.

! Odpowiedz
1 7 ~polskiPolak

oczywiście ,wszystko anonimowo ! ma się rozumieć ,,,,:-)))

! Odpowiedz
2 8 ~zez

lol, w jaki sposób konkretnie? Administrator serwisu w regulaminie napisze że "nie odpowiada za zamieszczone treści" i co mu zrobisz? Poza tym utkniesz w polskich sądach na lata, bo kogo ta sprawa będzie obchodzić?

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl