REKLAMA

Dlaczego banki podnoszą opłaty?

2015-05-22 08:53
publikacja
2015-05-22 08:53
Dlaczego banki podnoszą opłaty?
Dlaczego banki podnoszą opłaty?
/ Mastercard

Obniżka opłat interchange oraz utrzymujące się niskie stopy procentowe powodują, że spadają również przychody banków. Te zaś usiłują zrekompensować sobie straty poprzez podnoszenie opłat za konta i karty.

- Na podwyżki w bankach składa się wiele czynników, jednak dwa podstawowe to obniżka opłat interchange, czyli tych opłat, które banki pobierały od punktów akceptujących karty płatnicze oraz niskie stopy procentowe, przez co banki mniej zarabiają na kredytach - komentuje Wojciech Boczoń, redaktor prowadzący PRNews.pl.

- Jeżeli chodzi o opłaty interchange, czyli opłaty, które banki pobierają od punktu akceptującego karty, to do niedawna wynosiła ona 1,6 proc., a teraz wynosi zaledwie 0,2 proc. lub 0,3 proc., w zależności od typu karty, którą płacimy w sklepie. Z punktu widzenia banków jest to bardzo duży spadek przychodów, który próbują sobie zrekompensować poprzez podnoszenie opłat klientom detalicznym.

- Z reguły podwyżki wynoszą od kilku do kilkunastu złotych. Najwięcej zapłacą klienci, którzy aktywnie nie korzystają z konta czy z karty. Zazwyczaj pojawiają się prowizje - np. 5 zł, jeśli klient nie wykona transakcji kartą na określoną kwotę w określonym czasie. Ten trend jest obecnie widoczny właściwie w każdym banku. Co więcej, z rynku praktycznie poznikały konta bezwarunkowo bezpłatne - dodaje Boczoń.

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~aleosohozi
podnoszenie opłat w bankach obchodzi mnie tyle co wzrost opłat za usługi w burdelu.
~jujko
opinie impotentów gardzę
~TANDEM
Kto pisze te głupoty?!?!?! Kolany czy Piechowiak??? Banki nie mają strat, tylko obniżone zyski... Co ten krótko strzyżony ,,ekspert,, łaskawie zauważył. Chwała mu za to. Klawo jak cholera.
~polskigupek
....banki są pazerne ,szczególnie w p-oLSCE .....,
~Adam222
Mniejsze przychody to mniejsze zyski a nie straty. Przestańcie kłamać. Banki w Polsce i tak zarabiają więcej niż w innych krajach Unii.
~bitcoin
Dlatego wszyscy powinni się uczyć korzystać stopniowo z tego znienawidzonego bitcoina. Ceną za ignorację i protekcjonalne traktowanie tej technologii jest płacenie kolejnych wyższych opłat bankom...
~znawca
Ludzie jesteście tak tępi i ogłupieni przez banksterów że myślicie że bank zarabia na odsetkach lub opłatach za prowadzenie kont bankowych. To są grosiki, żeby zmylić was bo jesteście tępymi CH..MI. A jeśli chcesz wiedzieć na czym tak naprawdę bank zarabia, to wasze odsetki i opłaty możecie sobie wsadzić w dupę bo kasę bank robi Ludzie jesteście tak tępi i ogłupieni przez banksterów że myślicie że bank zarabia na odsetkach lub opłatach za prowadzenie kont bankowych. To są grosiki, żeby zmylić was bo jesteście tępymi CH..MI. A jeśli chcesz wiedzieć na czym tak naprawdę bank zarabia, to wasze odsetki i opłaty możecie sobie wsadzić w dupę bo kasę bank robi na KREACJI PIENIĄDZA i ty pało głupia jeden z drugim obejrzyjcie sobie link poniżej i może zrozumiecie

https://www.youtube.com/watch?v=ta6fJYk1DqA
~CzerwonaTarcza
Matrix. Nie wszyscy są gotowi na wyjście z niego. A wielu co wyszło wraca.
~Atuor
Za co mam kupić mieszkanie budowane w latach 70tych i 10-letni samochód ?
Podpowiem ci Tępaku: za kredyt.
Bo nie wiem jak zarobić na wywindowaną cenę 50mkw za 150-300tys. zł, co warte jest najwyżej 80-150tys.

Ty mi pożyczysz ? Państwo mi da ?
Jasne, tylko nie polskie.
~Coroner
„Dlaczego banki podnoszą opłaty?” Bo kuźwa mać mogą. A ja jako rencista liczyłem na procent z odłożonych pieniędzy, to komu mam teraz podnieś opłaty? Bo przychody spadły mi drastycznie.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki