REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Deweloperska część Marvipolu chce wypłacać dywidendę po podziale grupy (aktl.)

2017-11-29 21:06
publikacja
2017-11-29 21:06

Marvipol Development - spółka, która powstanie po podziale obecnej grupy Marvipol, planuje wypłacać dywidendę - poinformował prezes Mariusz Książek. Prezes poinformował, że spółka będzie mogła rozpocząć dyskusję o wypłacie dywidendy w 2019 roku.

"Motoryzacja płaci dywidendę i będzie płaciła pewnie większą, to będzie klasyczna spółka dywidendowa na dobrym procencie. Z kolei branża deweloperska jest kapitałochłonna. Będą to dwie odrębne polityki dywidendowe" - powiedział w środę prezes Marvipolu.

"Spółka deweloperska też będzie płaciła dywidendę, po spin-offie będziemy o tym myśleć intensywnie, ale nie będzie to od razu 100 proc. zysku" - dodał.

Prezes poinformował PAP Biznes, że spółka będzie mogła rozpocząć dyskusję o wypłacie dywidendy w 2019 roku.

"Spółka deweloperska w przyszłości też będzie płaciła dywidendę, na razie jednak planujemy reinwestować zyski, by zwiększyć skalę działalności. Zakładam, że w 2019 r., po zamknięciu i podsumowaniu 2018 r., będziemy mogli rozpocząć dyskusję o wypłacie dywidendy. Taki wariant zresztą przewiduje nasza polityka dywidendowa" - poinformował.

Marvipol to spółka deweloperska oraz importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Akcjonariusze grupy zdecydowali 20 listopada o podziale spółki Marvipol poprzez przeniesienie części jej majątku na spółkę Marvipol Development. Plan podziału zakłada, że docelowo na giełdzie notowane będą dwa podmioty - deweloperski Marvipol Development i motoryzacyjny British Automotive Holding - o takiej samej wyjściowej strukturze akcjonariatu.

W czerwcu tego roku akcjonariusze Marvipolu uchwalili przeznaczenie na dywidendę 34,1 mln zł, czyli 0,82 zł na akcję, za 2016 r. Pierwotnie zarząd rekomendował 0,41 zł dywidendy na akcję. Nationale Nederlanden OFE złożył projekt wypłaty 0,89 zł na akcję. Zarząd Marvipolu, po uzyskaniu zgody kredytującego spółkę mBanku oraz obligatariuszy, przychylił się do wniosku o wypłatę wyższej dywidendy.

"Przy podziale, wszystkie dotychczasowe obligacje są przypisane deweloperce, wobec czego zniknie w motoryzacji problem związany z uzyskiwaniem zgody obligatariuszy w przypadku chęci wypłaty dywidendy wyższej niż 50 proc." - powiedział w środę Wiesław Latała, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Marvipolu.

8 listopada spółka informowała, że British Automotive Holding w 2018 r. wypłaci dywidendę w wysokości co najmniej połowy zysku spółki za 2017 r., a w kolejnych latach będzie zwiększać udział zysku przeznaczanego na dywidendę o 10 pkt. procentowych rocznie, do 80 proc. dla zysku za 2020 r. (PAP Biznes)

sar/ ana/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki