REKLAMA

Demonstranci w Seattle żądają, by biali zwrócili im domy, gdzie oni kiedyś mieszkali

2020-08-14 23:20
publikacja
2020-08-14 23:20
fot. LINDSEY WASSON / Reuters

Grupa uczestników protestów Black Lives Matter w Seattle żądała, by biali mieszkańcy wynieśli się z dzielnicy zamieszkanej wcześniej przez Afroamerykanów - informuje w piątek dziennik „New York Post”.

Demonstracja z żądaniami została zarejestrowana na Twitterze. Tłum dziesiątków uczestników manifestacji skanduje hasło "black lives matter", czyli "życie czarnoskórych ma znaczenie”. Jeden z mężczyzn argumentuje, że biali mieszkańcy żyją w historycznej afroamerykańskiej części miasta. Kobieta w tłumie nawołuje, że powinni „porzucić swoje domy”.

„Czy wiesz, że zanim tu trafił twój biały tyłek, wszyscy tutaj byli czarni? (…) Czy wiesz, że ludzie tacy jak ty przyjechali tu i po prostu kupili całą ziemię od czarnoskórych za mniej niż była ona warta i wyrzucili ich, żebyś mógł tu mieszkać? – twierdzi uczestnik protestu.

Kolejna kobieta w tłumie zwraca się do białych mieszkańców, by „otworzyli portfele”. Inna przez megafon wzywa ich do „rezygnacji” z domów.

„Oddajcie czarnym ich domy! (…) Siedzicie tam wygodnie, wygodnie jak cholera, jakbyście nie pomogli w gentryfikacji tej okolicy! Mieszkałam tu, moja rodzina została wyrzucona, a wy tam siedzicie, miło spędzając czas ze swoimi białymi przyjaciółmi!” – rzuca uczestniczka protestu.

Drugie nagranie, pisze „New York Post”, pokazuje rzekomo demonstrantów BLM i członków Antify wzywających białych, żeby się „k... wynosili”. Inni w tłumie domagają się reparacji. „Oddajcie nam, co nasze” – krzyczy jeden z mężczyzn.

Tymczasem szefowa policji w Seattle, Afroamerykanka Carmen Best, ustąpiła w tym tygodniu po tym, jak rada miejska zatwierdziła okrojenie liczby funkcjonariuszy o 100 w wyniku zwolnień i stopniowych redukcji. Departament policji liczy tam obecnie, jak podkreśla nowojorski dziennik, około 1400 funkcjonariuszy. Redukcja była znacznie niższa niż 50-procentowa, o co zabiegał ruch Black Lives Matter.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ baj/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (29)

dodaj komentarz
jacekdr64
Żądania dość bezczelne niektórych grup etnicznych eskalują. Na razie demonstrują, a potem będą biegać z bronią...Może to się skończyć rewolucją.
Ciekawe kiedy u nas ci co żyją z danin socjalnych i nie uczą się i nie pracują wyjdą na ulicę z żądaniami, żeby co co mają im dali...
siema123
myślałem że chodzi o indian
specjalnie_zarejstrowany1
a ja od razu wiedzialem ze chodzi o ludzi pierwotnych
godunow1 odpowiada specjalnie_zarejstrowany1
Pomylili kontynenty, bo na geografii tez wagarowali ;p
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
prs
https://youtu.be/3K2StVcV1Yo

Tyle o czarnoskorych w Ameryce..
ravauw
Ten kraj sie konczy.
Chinczycy lubia to!
specjalnie_zarejestrowany2
Kiedy Morawiecki zwróci działki Polakom?
nie_lewacz_lemingu
Jak oni mnie drażnią!!
Dlaczego nie mam takich emocji do żółtych? No czemu? Nigdy nie mam złowrogich myśli do wschodnich Azjatów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki