Polacy budują najgłębszy basen na świecie

45 metrów głębokości będzie miał najgłębszy basen na świecie, który powstaje w podwarszawskim Mszczonowie. Miłośnicy nurkowania będą mogli pływać na głębokości porównywalnej z tą, na której leży Wielka Rafa Koralowa.


Główna część basenu będzie głęboka na 20 metrów. Z niej wyprowadzona zostanie tuba, w której nurkowie będą mogli zejść na głębokość 45 metrów, co sprawi, że będzie to najgłębszy basen na świecie. Wzmocni ją 1100 ton stali. Aby zapełnić basen, potrzeba będzie 8 tys. metrów sześciennych wody, czyli ponad trzystu cystern.

 

Obiekt będzie skrojony nie tylko dla miłośników nurkowania. Na głębokości 5 m zbudowany zostanie podwodny tunel, z którego będzie można podziwiać wyczyny nurków.

 

Z podwodnych uroków – jak zapewnia inwestor Flyspot – będzie można skorzystać jesienią.

Polska będzie mogła poszczycić się najgłębszym basenem na świecie tylko przez półtora roku. To za sprawą budowanego w Liverpoolu obiektu Blue Abbys (ang. Błękitna Otchłań), który ma być gotowy 2021 r.

Oddanie do użytku Błękitnej Otchłani nie zmieni jednak faktu, że to właśnie 6-tysięczny Mszczonów na długi czas zostanie polską stolicą wodnej rozrywki W pobliżu tej podwarszawskiej miejscowości powstaje Park of Poland, którego częścią będzie Suntago Wodny Świat - największy wodny park rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne