REKLAMA

DB Energy planuje emisję akcji i przejście na rynek główny GPW w '21

2020-11-27 09:48
publikacja
2020-11-27 09:48
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

DB Energy, notowana na NewConnect spółka z branży usług efektywności energetycznej w przemyśle, planuje nową emisję akcji i przeniesienie notowań na rynek główny GPW w 2021 roku - podała spółka w komunikacie prasowym. Walne DB Energy, które zdecyduje o podwyższeniu kapitału, zaplanowano na 22 grudnia.

"W ciągu ostatniego roku konsekwentnie realizowaliśmy strategię rozwoju spółki. Zgodnie z przyjętym modelem prowadzimy coraz więcej projektów inwestycyjnych, co przekłada się na wzrost skali biznesu i zysków. Wchodzimy w kolejny rok ze stabilnym portfelem projektów przy dobrej perspektywie rynkowej. Pozwala to pozytywnie myśleć o rozwoju firmy i budowaniu wartości dla akcjonariuszy" - powiedział, cytowany w komunikacie, Krzysztof Piontek, prezes DB Energy.

Jak podano, spółka planuje dalszy rozwój na rynku efektywności energetycznej dla przemysłu w kraju i za granicą.

W lipcu 2019 roku DB Energy zadebiutowało na rynku NewConnect. Debiut poprzedziła oferta prywatna, w wyniku której spółka pozyskała 3,26 mln zł. Zostały one przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys.

Obecnie kapitalizacja spółki wynosi ok. 100 mln zł. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki