REKLAMA

Cyrk na placu św. Piotra w Watykanie

2012-11-30 22:49
publikacja
2012-11-30 22:49
Niewielki złoty namiot cyrkowy, staromodna karuzela z konikami, teatrzyk kukiełkowy i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Taki widok przed świętami jest dość powszechny. Miejsce, w którym, się znalazły, jest jednak bardzo nietypowe: to Plac św. Piotra.

Namiot cyrkowy ustawiono w pobliżu szopki, będącej jeszcze w budowie. Nad nim transparent "Niech żyje cyrk". Faktycznie tego jeszcze w Watykanie nie było. Występowali na placu nie jeden raz cyrkowcy. Za Benedykta XVI i już za Jana Pawła II. Namiotu nikt jednak wcześniej nie odważył się tu postawić.

Ten pierwszy raz zbiegł się z pielgrzymką do św. Piotra cyrkowców i pracowników wesołych miasteczek z okazji Roku Wiary. Papież przyjmie ich jutro w południe w Auli Pawła VI. Spotkanie poprzedzą występy artystów cyrkowych, a zakończy bożonarodzeniowa muzyka, w wykonaniu zespołu kobziarzy.

Tymczasem pielgrzymi, turyści i rzymianie korzystać będą z ustawionych na niecałą dobę na Placu św.Piotra atrakcji. Okazja to tym cenniejsza, że jedyny rzymski lunapark od czterech lat jest nieczynny.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert, Rzym/dyd
Źródło:IAR
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki