REKLAMA

Comarch z najtańszą ofertą na utrzymanie systemu informatycznego ZUS

2020-10-27 14:48
publikacja
2020-10-27 14:48
fot. MOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock

Konsorcjum Comarchu i Comarch Polska złożyło najtańszą ofertę, o wartości 165,8 mln zł netto, na utrzymanie systemu informatycznego KSI ZUS. Drugą ofertę o wartości 234,9 mln zł złożyło Asseco Poland.

Postępowanie dotyczy usług wsparcia eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS przez ponad sześć lat.

Kryterium cenowe stanowi 60 proc. oceny ofert, pozostałe 40 proc. to kryteria jakościowe: test kompetencji technicznych (30 proc. oceny) i test kompetencji biznesowych (10 proc.).

W marcu 2018 roku konsorcjum Comarch Polska i Comarch podpisało z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych umowę na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego KSI ZUS. Łączna wysokość wynagrodzenia miała wynieść do 242 mln zł brutto. Termin realizacji umowy miał wynieść 48 miesięcy.

W lutym 2019 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych częściowo odstąpił od umowy z Comarchem, powierzając zadania poprzedniemu partnerowi, Asseco Poland. Jako powód odstąpienia od umowy ZUS wskazał niepowodzenie w weryfikacji gotowości Comarch w zakresie siedmiu tzw. metryk niezaliczonych, co w opinii ZUS spowodowało także konieczność wypowiedzenia umowy w zakresie 23 metryk powiązanych oraz w zakresie pełnienia przez Comarch roli integratora.

W sierpniu 2019 Comarch i ZUS podpisały porozumienie, a w listopadzie zawarły ugodę, zrzekając się wzajemnych roszczeń. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jpelerj
Już raz próbowali i polegli. Teraz pewnie będzie tak samo, chyba że zapłacą Asseco za podwykonawstwo. Ale prezes sympatyzuje z PIS, więc Comarch ma szansę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki